Незважаючи на те, що рідне дозвіл нового MacBook Pro з сетчаточным дисплеєм складає фантастичні 2880 x 1800 пікселів, Apple не дозволяє його встановити через Системні налаштування, обмежуючись набором з декількох попередньо встановлених параметрів — від 1440x900px для опції «Best for Retina» до 1920?1200 пікселів в режимі ручного масштабування. Однак, існує кілька способів запустити OS X з максимальною роздільною здатністю.

Перший спосіб платний і передбачає використання shareware-програмка SwitchResX. Серед безлічі (корисних?) функцій у неї є можливість перемикати дозвіл екрану «на льоту», з панелі меню. Її вартість становить 14 євро.

На щастя, другий спосіб більш «гуманний» по відношенню до гаманця тільки що потратившегося власника MacBook Pro з сетчаточным дисплеєм — це проста і безкоштовна утиліта від розробниці Wineskin під ніком doh123, яку вона представила на сайті проекту:

Цей пост пов’язаний не з Wineskin, а з новим Retina MacBook Pro дозволяє змінювати дозвіл по-справжньому. Я створила невеликий додаток (ZIP, 365 КБ) на основі утиліти WSReso, яку я писала для старих версій Wineskin для зміни дозволу екрану, коли ще RandR не входив до складу XQuartz.

В якості GUI я використовую Applescript, тому ви зможете змінювати дозвіл не тільки на сетчаточном дисплеї MacBook Pro, але і на будь-якому іншому комп’ютері Mac. Утиліта дуже проста, але ефективна.

А якщо вам потрібно, щоб при запуску OS X максимальна роздільна здатність встановлювати автоматично, додайте інше додатком (ZIP, 57 КБ) в автозавантаження.

Популярний ресурс MacWorld вже встиг перевірити роботу цієї утиліти. Перші тести показали, що Apple все-таки вчинила мудро, не дозволивши активувати нативне дозвіл — текст та елементи користувальницького інтерфейсу виглядають настільки дрібно, що при тривалій роботі у користувачів може погіршитися зір (по кліку доступна фотографії в повному розмірі, 1,2 МБ):

До речі, як зазначив ірландський розробник Стівен Трогтон-Сміт (Steven Troughton-Smith), Microsoft не настільки піклується про зір своїх користувачів — Windows «з коробки» дозволяє ефективно використовувати кожен піксель сетчаточного дисплея. Для цього потрібно зайти в Панель керування, і у вікні Настроювання роздільної здатності» вибрати потрібну опцію.