Під час «відкриття» останнього покоління Mac mini, який слідом за серверної моделлю позбувся оптичного приводу, техногікі з iFixit прийшли до висновку, що залишився від SuperDrive вільного місця «з головою вистачить для установки другого жорсткого диска. Саме цим фактом і присвячена дуже докладна інструкція.

Складність даного мануала відзначена як «Difficult», що в перекладі означає «Складно». Тому якщо ви не володієте необхідними вміннями, краще нічого не робити самостійно!

Для можливої модифікації нам будуть потрібні кілька викруток, додатковий жорсткий диск і спеціальний набір з довгою назвою Mac Mini Dual Hard Drive Kit, який продається в онлайн-магазині запчастин iFixit всього за 70$ (але я впевнений, що при наявність спеціального перехідника можна буде обійтися і підручними засобами).

На початку доведеться знятий пластикову кришку на дні пристрою. Для цього її потрібно взяти пальцями, злегка прокрутити проти годинникової стрілки і прибрати в сторону.

Далі слід відкрутити пару болтів, зазначених на фотографії червоним кольором. Як тільки ви трохи приподнимете вентилятор з корпусу, акуратно від’єднайте провід, що тягнеться до материнської плати, але це слід робити дуже обережно, щоб не відірвати «за компанію» що-небудь ще.

Після видалення пластикового кожуха потрібно відкрутити 4 болти, що тримають перфоровану пластину з блоком антен, і трохи відсунути (але не виймати) її, так як вона досі підключена до плати AirPort/Bluetooth.

Слідом за видаленням пластини з антенами від бездротовий плати ви будете повинні відключити коннектор жорсткого диска і інфрачервоного приймача.

Тепер слід відкрутити ще кілька болтів і за допомогою підручних засобів трохи висунути логічну плату з корпусу (приблизно на 0.5″). В результаті цього ви зможете підняти і витягнути жорсткий диск з корпусу. Слідом за вінчестером необхідно ще трохи витягнути материнську плату, щоб дістатися до дроту, що йде до неї від блоку живлення (відключаємо його).

В результаті цих дій материнську плату вже нічого не буде тримати в корпусі, тому її можна просто дістати. Не варто втрачати пильності і краще висувати плату повільно, перевіряючи цілісність витягуваної конструкції.

Останнім штрихом стане витяг вбудованого блоку живлення (там є декілька хитрощів, тому уважно прочитайте кроки 21-022) і трея, утримуючого основний жорсткий диск в корпусі.

Саме в цей трей вам і буде потрібно встановити другий 2,5″ жорсткий диск, скориставшись інструментарієм з комплекту Mac Mini Dual Hard Drive Kit (починаючи з кроку 26) або підручними засобами (якщо у вас є спеціальний перехідник).

Залишається лише повернути трей в корпус комп’ютера і зібрати всі нутрощі в зворотному порядку, не забувши підключити другий диск до вільному сокету на логічній платі.