Вчора ввечері відбувся реліз iTunes 10.5.1 і запуск нового хмарного сервісу Match. Однак, в його роботі існує кілька нюансів і цікавих фактів, з якими б я хотів познайомити наших читачів.

Американська кредитна карта

Напевно, саме велике розчарування чекало власників американських акаунтів, до якого не прив’язана американська кредитна картка. Match ясно дав зрозуміти, що принаймні зараз зареєструватися за допомогою іноземної карти або iTunes Credit (віртуальні долари, що з’явилися після використання гіфт-карти iTunes) не вийде.

При першому ж зручному випадку музичний програвач чемно перенесе користувача в спеціальну зону магазину Apple і попросить вказати нормальний спосіб оплати. У коментарях до попередньої статті читач з ніком Andrey запропонував кілька варіантів, але я їх не пробував і не можу сказати, наскільки вони працездатні.

Обмеження 25 000 пісень

Якщо ж вам все-таки вдалося пройти процедуру реєстрації, може виникнути ще одна проблема — сервіс відмовиться завантажувати більше 25 000 пісень, яких він не зумів впізнати у вашій медіа бібліотеці (в це число не потрапляє музика, куплена в iTunes Store). Звичайно, Apple не пропонує вибрати, яку саме музику слід завантажувати в свої «хмари», тому ресурс MacWorld знайшов невеликий «lifehack».

Для цього слід перезапустити iTunes з затиснутою клавішею Option (для Windows, по-моєму, аналогічним модифікатором є Shift) і створити нову порожню бібліотеку. Далі реєструємося в Match і відключаємо у налаштуваннях програвача опцію «Копіювати в папку iTunes Media при додаванні в медіатеку», яка знаходиться у вікні Додаткові (Advanced > Copy Files to iTunes Media Folder When Adding to Library), щоб програма не створювало дупликаты треків. Залишається лише додати в чисту бібліотеку ті файли, які ви б хотіли синхронізувати з iCloud, і оновити Match.

Статус пісень в iTunes

Поїхали далі. Коли всі перешкоди позаду, вам, напевно, захочеться подивитися статус кожної пісні — це досить просто зробити навіть не виходячи з iTunes, натиснувши поєднання клавіш Cmd+J (для Windows Ctrl+J) і встановивши галочку навпроти пунктів «Стан iCloud» і «Завантаження iCloud» (iCloud Status і iCloud Download).

У результаті цих дій у вас в списку відтворення з’явиться дві нові колонки. Пояснювати призначення першої з них не має сенсу, а от на статусах я б хотів зупинитися трохи детальніше.

На даний момент ви можете побачити наступні статуси:

 • Purchased — ви купили цей трек в iTunes Store і він буде асоційований з вашим Apple ID в новому сервісі. Незалежно від формату файлу ви можете натиснути на кнопку з зображенням хмари (iCloud Download) і завантажити новий трек у форматі iTunes Plus (AAC, 256 kbps і без DRM).
 • Matched — трек був розпізнаний сервісом, зіставлений з каталогом iTunes Store, а також асоційований з вашим аккаунтом. Навіть якщо ви купили його де-небудь в іншому місці, оцифрували з CD або нелегально скачали з улюбленого торрент-трекера (питання легальності буде порушено трохи пізніше). Натискання на ту ж саму кнопку з хмаринкою дозволить отримати iTunes Plus-версію цього треку.
 • Uploaded — Match не зумів знайти в музичному каталозі Apple певний трек, тому він був завантажений в iCloud і тепер займає вільне місце, відведене у відповідності з вашим обраним тарифом. Природно, ні про яке оновлення до iTunes Plus не може бути й мови.
 • Removed — ці файли були видалені з iCloud на одному з пристроїв, але досі присутні в бібліотеці iTunes на інших пристроях. У контекстному меню є спеціальна опція, що дозволяє знову додати ці файли в iCloud.
 • Waiting — трек був доданий в бібліотеку iTunes, але ще не відправився в iCloud або не був пізнаний.
 • Not Eligible — певні формати, які можна відтворювати в iTunes, не підтримуються сервісом Match і не можуть бути завантажені в iCloud. Всі цифрові буклети, подкасти, посилання на інтернет-радіостанції та інше будуть відзначені цим статусом.
 • Статуси Duplicate і Error, на мій погляд, коментарів не потребують.

Що стане з DRM

Ось що ще потрібно знати відносно DRM:

 • Зараз Match доступний лише в США, тому пісні з DRM, придбані за межею цієї країни, не будуть розпізнаватися або завантажуватися в iCloud. Те ж саме стосується і захищених пісень, які були куплені з допомогою іншого Apple ID.
 • Якщо у вас є трек з DRM, який більше не доступна для покупки в iTunes Store, він завантажується в iCloud доступний для завантаження в захищеному форматі. Однак, вам доведеться прийняти комп’ютер або іДевайс для відтворення цього файлу.
 • iOS-пристрій або комп’ютер буде асоційований з тим Apple ID, з яким була виконана передплата і активація iTunes Match.

Інше

Ще декілька фактів, які встановив користувач форуму MacRumors з ніком Nunyabinez:

 • Завантажені з iCloud пісні зберігаються у вашій бібліотеці постійно.
 • Під час процедури розпізнавання з вашою бібліотекою нічого не станеться, всі зміни ви зможете провести вже після, вручну.
 • iCloud не підтримує завантаження файлів, розмір яких перевищує 200 МБ, або ж їх бітрейт менше 95 kbps/понад 320 kbps.
 • Lossless, WAV або AIFF будуть конвертуватися (цілком можливо, на комп’ютері користувача) у формат iTunes Plus.
 • Match використовує мета-дані файлів, тому треки в неналежному вигляді швидше за все доведеться завантажувати в «хмара» повністю. Зміна мета-даних на комп’ютері призведе до аналогічних зміни в iCloud (для тих треків, які не були упізнані). Але на iPhone вони не потраплять — користувачам буде потрібно видалити музику з телефону і завантажити її заново.
 • Наявність пізнаного треки у форматі iTunes Plus не є підтвердженням легальності його завантаження. На щастя, довести їх піратське походження буде теж досить складно.
 • Пісні можна видаляти з iCloud, але якщо вони залишаться на комп’ютері з включеним Match, то будуть завантажені назад при першому можливому випадку.
 • Можлива ситуація, коли Match розпізнає 9 з 10 пісень в одному альбомі — як результат, у вас вийде 9 треків у форматі iTunes Plus і один трек в гидке MP3 (128 kbps).

Я постарався узагальнити всю знайдену інформацію, але якщо у вас є зауваження або доповнення — ласкаво просимо в коментарі!