На останній презентації топ-менеджери компанії з Купертіно досить багато говорили про ? Watch, які вже зовсім скоро повинні надійти у продаж. Але за останні кілька днів з’явилося чимало цікавих подробиць про «розумних годин», і я просто не можу не поділитися ними з нашими читачами.

Обмеження ? Watch

Apple підтвердила блогу 9to5Mac, що у всіх трьох редакціях ? Watch буде встановлений внутрішній флеш-накопичувач на 8 ГБ. Але далеко не весь цей обсяг буде доступний користувачам. Зокрема, власники «розумних годин» зможуть зберігати локально не більше 2 ГБ музичних треків і всього 75 МБ фотографій, які можна переглядати або прослуховувати без з’єднання з iPhone. Тим не менш, завантажити все це добро на пристрій не вийде без додатка-компаньйона Apple Watch, яке з’явилося на підтримуваних яблучних смартфонах після установки оновлення iOS 8.2.

Таким чином, на ? Watch вийде завантажити в середньому від 200 до 500 треків залежно від якості аудіо, а от фотографії будуть примусово стискатися «на льоту», щоб 75 МБ вистачило хоча б для 100 знімків. До того ж, у зберіганні повнорозмірних фото на пристрої з дозволом екрану 272?340 або 312?390 пікселів немає рішуче ніякого сенсу. А ось для чого будуть використовуватися інші гігабайти накопичувача (крім операційної системи «розумних годин») я, сказати по правді, поки не знаю. Можливо, компанія готує користувачів до того, що на ? Watch рано чи пізно з’являться рідні додатки, тому не варто забивати весь гаджет знімками і музикою.

Від 18 до 72 годин

Щоб задовольнити цікавість потенційних покупців яблучна компанія опублікувала вичерпну інформацію про час автономної роботи ? Watch, стверджуючи, що носиться гаджет здатний пропрацювати від одного заряду до 18 годин під час змішаного використання, передбачає 90 перевірок часу, 90 повідомлень, 45 хвилин використання мобільних додатків і 30 хвилин активного тренування з відтворенням музики через Bluetooth, а також до 72 годин в режимі збереження енергії Power Reserve. Ці виміри акумулятора Apple проводила в березні на попередній версії «розумних годин», з’єднаних з iPhone під управлінням тестовій версії програмного забезпечення.

Крім цього, користувачі зможуть розмовляти по ? Watch до 3 годин, тренуватися 6,5 годин з включеним датчиком серцебиття і 48 годин використовувати гаджет в якості звичайних годин. Вони здатні зарядитися до 80% за 1,5 години, а повна зарядка від 0% до 100% при допомозі індуктивного MagSage займе на годину більше. Варто також врахувати, що мова ці характеристики засновані на результатах тестування 38-мм моделі годин, а значить 42-мм модель здатна продемонструвати більш вражаюче час автономної роботи.

Діагностичний роз’єм

Ще минулого тижня відомий технологічний ресурс TechCrunch повідомив про прихований «діагностичному порте», який був встановлений на внутрішніх версіях ? Watch:

Кілька джерел підтвердили наявність діагностичного роз’єму, який застосовувався для тестування. Даний порт містить 6 контактів в невеликому поглибленні в нижній частині кріплення ремінця і досить сильно схожий на коннектор Lightning у iPhone. За словами джерел, на даний момент цей порт застосовується тільки в діагностичних цілях, але ніщо не забороняє компанії використовувати його в подальшому для підключення аксесуарів.

А на останній презентації компанія підтвердила наявність цього роз’єму, показавши його на відео, яке присвячено розробці і виробництву ? Watch.

Розширена гарантія AppleCare+

Компанія з Купертіно надає обмежену річну гарантію і безкоштовну 90-денну технічну підтримку на всі моделі Sport і ? Watch з нержавіючої сталі на тих же самих умовах, що і для iPhone, iPad, iPod touch, і Mac. У той же самий час на більш дорогі годинники, виконані з 18-каратного золота, поширюється дворічна гарантія і настільки ж тривала підтримка по телефону. Але якщо покупці вважають, що цих умов недостатньо, Apple готова надати їм більш просунуті умови.

Мова йде про плані AppleCare+, який передбачає продовження гарантії на два роки з моменту покупки для простих різновидів ? Watch і на 3 роки для моделі Edition. Як і у випадку з іншими яблучними продуктами власники годин зможуть усунути дві випадкові поломки за певну суму, але на даний момент Apple ще не визначилася з розцінками своєї програми післягарантійного обслуговування та оголосить їх пізніше.

До речі, про «випадкових поломок». На сайті компанії міститься виноска з приводу водостійкості ? Watch такого змісту:

Apple Watch стійкі до впливу вологи і бризок, але не є водонепроникними. Ви можете користуватися ними під час тренування, під дощем і не знімати їх, коли миєте руки, але занурювати його у воду не рекомендується. Apple Watch мають ступінь захисту від вологи IPX7 за стандартом IEC 60529. Шкіряні ремінці не є водостійкими.

Знак захисту IPX7, описаний в стандарті міжнародної електротехнічної комісії IEC 60529, говорить нам про те, що під час короткочасного занурення пристрою на глибину до 1 метра вода може проникнути в пристрій, але її буде недостатньо для порушення роботи. Тим не менш, постійна робота в зануреному режимі не передбачається.