Ура, нарешті це сталося! Google випустили офіційну мобільну версію свого веб-сервісу Google Translate для iOS. Безкоштовний додаток вже зараз доступний в App Store і дозволяє перекладати введений за допомогою екранної клавіатури текст більш ніж на 50 мов і приблизно на 15 мов за допомогою голосового введення. Також, програма може прочитати вголос перекладені фрази на 23 різних мовах з допомогою синтезованого голосу.

Клієнт Google Translate для iOS має привабливий мінімалістичний інтерфейс і нагадує основний дизайн сервісу для перекладів, що цілком очікувано від офіційного додатку. Розробники постаралися зробити основний упор на використання програми в повсякденному житті, тому передбачили великі розміри перекладеного тексту і поля для введення фрази.

За допомогою спеціальної кнопки можна перевести додаток в ландшафтний режим і ще більше збільшити розмір фрази (розгорнувши на повний екран), що робить її зручною для показу оточуючим.

Також, за допомогою кнопки-зірочки ви в будь-який момент маєте можливість додати улюблені або часто використовувані фрази в спеціальний розділ програми, щоб при необхідності до них повернутися і швидко переглянути переклад.

У Google передбачили і можливість доступу до словника, в якому відображається переклад введеного слова з кількома синонімами, і його різні форми. А для деяких фраз відображаються і альтернативні формулювання, які можуть бути використані залежно від контексту для більш точної передачі змісту ваших висловів.

Синтезований голос вимовляє фрази досить стерпно, власне, як і на сайті Google Translate. Іноді навіть можна розібрати, що він говорить. А перевірити розпізнавання мови я, на жаль, не зміг у силу відсутності гарнітури для iPod touch. Але користувачі пишуть, що програма демонструє дуже непоганий відсоток вгаданих слів, вимовлених іноді неправильно або з жахливим акцентом.

На жаль, на даний момент додаток не вміє переводити веб-сторінки і документи (що вміє робити онлайн-версія гугл-сервісу), але все одно вона набагато краще дивних мобільних утиліт, автори яких у свій час навіть не задумалися прочитати офіційний HIG.

На всяк випадок, ще раз посилання на додаток в App Store.