Сьогодні вийшла нова версія мобільного клієнта для роботи з Evernote — моїм улюбленим хмарним сервісом для зберігання нотаток. Варто сказати, що це досить велике оновлення, призначене для користувачів iOS 5, яка пропонує перероблений екран для створення і редагування нотаток, поліпшену роботу з чекбоксами, нові опції для вкладень та інше.

Перше, що помітять користувачі iPhone, — це повністю оновлений редактор для складання нотаток. Останні кілька місяців команда розробників Evernote розглядала безліч варіантів, як зробити його інтерфейс більш інтуїтивним і простим у використанні. Кнопки вкладень тепер розташовуються у верхній частині редактора, тому користувачам потрібно значно менше дотиків для додавання в замітку фотографій або аудіозаписів.

Натискання на іконку «і» в цій панелі відображає нове вікно з інформацією про замітці. В ньому можна швидко поставити її приналежність до якого-небудь блокноту, додати теги і побачити на карті координати місця, де була зроблена ця замітка.

Отримати доступ до панелі для форматування тексту можна одним натисканням пальця за спеціальною іконці в невеликій панелі, розташованої над екранною клавіатурою. Ви можете за допомогою курсора виділити фрагмент тексту, вибрати для нього стиль форматування і так само швидко продовжити набір нотатки.

У новій версії клієнта Evernote для iOS стало дуже просто створювати списки завдань з допомогою чекбоксов. Для цього потрібно вибрати відповідну кнопку на панелі форматування. Причому, при переході на наступний рядок новий чекбокс буде додано автоматично (як у випадку з маркованими і нумерованими списками), а відступи дозволять створювати багаторівневі структури.

Поліпшень піддалися функції для створення вкладень. По-перше, Evernote дозволяє прикладати до замітці фотографії з Photo Stream, якщо ви користуєтеся синхронізації iCloud. По-друге, в кращу сторону змінився вбудований диктофон. Після закінчення запису ви можете відразу ж послухати записаний аудіо-фрагмент і якщо він вам не сподобається — видалити його і тут же повторити запис.

Серед інших змін можна виділити наступні:

  • В настройках програми з’явилася опція «Пропоновані назви нотатки», яка дозволяє автоматично підставляти місце, дату і деяку іншу інформацію у заголовок замітки при її створенні.
  • Також можна відключити збереження знятих за допомогою Evernote фотографій в Фотоплівку (Camera Roll).
  • Різноманітні невидимі поліпшення і виправлення «під капотом», які роблять програму ще більш надійним і стабільним.

Завантажити Evernote 4.2 для iOS можна безкоштовно з App Store за посиланням.