Відома компанія Panic нарешті випустила довгождане велике оновлення Coda — свого не менш відомого ЗА для розробки веб-сайтів. Крім цього, власникам iPad стала доступна спрощена і мобільна версія цього додатка під назвою DietCoda.

Coda для Mac 2.0

За словами розробників, в новій версії Coda користувачів чекає більше 100 змін і нововведень, які зачепили як зовнішній вигляд програми, так і його «нутрощі». На честь запуску команда Panic встановила знижку на Coda 2.0 в розмірі 50%, яка буде діяти протягом доби (наскільки я зрозумів, для нашого регіону це залишок 24 травня і перша половина 25 травня). У ці години ви зможете придбати програму всього за 50$.

Для початку в програмі варто відзначити поліпшений користувальницький інтерфейс: у заголовку вікна розташовуються великі візуальні вкладки, завдяки яким веб-розробники зможуть швидше орієнтуватися в проекті і знаходити потрібні файли. В Coda 2 стало можливим налаштовувати бічну панель, розміщуючи на ній найбільш використовувані інструменти. А для того, щоб зосередитися на коді, досить сховати бічну панель і перейти в повноекранний режим Lion.

Велику увагу було приділено редагування тексту. З’явилися інтелектуальне автодоповнення в тому числі, одними функціями і змінними, автоматичне табулювання, покращений контроль за закриттям тегів і можливість згортати блоки коду.

Програма дозволяє дуже гнучко управляти файлами. В добавок до SVN з’явилася підтримка GIT, завантажувати свої проекти можна на FTP/SFTP, WebDAV і S3 з допомогою інтерфейсу Transmit. Причому, завдяки функції Twin-Turbo Engine, передача файлів повинна здійснюватися дуже швидко. Панель навігації стала підтримувати швидкий перехід по проекту.

Також, поліпшенням зазнали фрагменти коду, організація проектів, деякі дрібниці при написанні коду (наприклад, палітра кольорів при завданні градієнта), онлайн-допомогу по HTML/JS/CSS/PHP і т. д, нові API для створення плагінів. З’явилася можливість адмініструвати бази MySQL прямо з програми і синхронізувати Сайти і Фрагменти через iCloud.

Остання, і одна з головних нових функцій, — AirPreview — плавно підводить нас до другого мобільному додатком Panic. Це Coda для iPad, нехай і «дієтична» :)

Дієтична Coda для iPad

DietCoda — це новий супутник десктопної Коди. Він може стати незамінним помічником для тих веб-розробників, яким потрібно щось підправити в дорозі, коли під рукою немає повноцінного настільного комп’ютера або ноутбука.

Цей додаток дозволяє:

  • віддалено редагувати файли прямо на ваших серверах;
  • керувати файлами з FTP і SFTP — відкривати, переміщувати, змінювати права доступу і так далі;
  • підсвічувати синтаксис HTML, CSS, JS, PHP та інших типів файлів;
  • простіше працювати з тектом завдяки новому режиму «Супер-лупа», контекстної клавіатурі, яка відображає потрібні спецсимволи в потрібний час, підтримки фрагментів і зручного пошуку/заміни;
  • використовувати вбудований термінал (точніше було б сказати програма Prompt, яке саме по собі вартує 8$);

А завдяки функції AirPreview можна використовувати iPad в якості окремого вікна для перегляду сайту, над яким ви працюєте в даний момент в Coda для Mac.

А ось і посилання на додатки:

  • Coda 2.0 в Mac App Store (тільки в цій версії працює інтеграція з iCloud) або на сайті розробника. Ціна питання — 50$.
  • Безкоштовна демо-версія.
  • DietCoda для iPad. Ціна питання — 10$ (теж продається з 50% знижкою на честь запуску).

UPD: Ігор підняв досить важливе питання:

На даний момент різниця між версіями в AppStore і сайту полягає в тому, що в MAS версії є синхронізація з iCloud. І це круто. Я б теж купував MAS версію. Але деякий час тому Apple прийняла нові правила для MAS. Додаток повинен працювати в своїй пісочниці і не взаємодіяти з даними користувача. Тільки з даними свого додатку в пісочниці. Нова коду не відповідає даним вимогам.

Я написав питання в Panic з цього приводу. Вони мені відповіли, що версія MAS була прийнята до введення нових правил. Відповідно, якщо вони чогось не придумають, то наступний апдейт швидше за все не пройде. Але я точно не знаю. Тому я пожертвував iCloud (не MAS версії його немає) на користь версії з сайту.

У світлі цього я б теж радив купувати версію на сайті розробника, щоб в майбутньому не зіткнутися із проблемами через sandboxing’а.