І знову компанія Apple вирішила порадувати iOS-розробників свіжими тестовими версіями своїх програмних продуктів, дозволяючи їм підготуватися до великого релізу мобільної операційної системи, який відбудеться цієї осені. Серед оновлень «затесалися» четверті бети iOS 5 і iTunes 10.5, Xcode 4.2 Developer Preview 4, iCloud beta 5 і Lion 10.7.2.

iOS 5 beta 4

Найбільший інтерес для розробників представляє четверта бета-версія iOS 5, яка з’явилася у відповідному розділі Dev-порталу ще позавчора вночі. З моменту випуску попередньої бети минуло практично два тижні. І тепер користувачі, які встановили білд з номером 9A5274d, відзначають, що компанія з Купертино знову внесла ряд оптимізацій у вихідний код прошивки, в результаті чого вона стала працювати швидше.

Список підтримуваних пристроїв залишився колишнім — це всі моделі iPad 2 і iPhone 4, більш старі iPad і iPhone 3GS, а також iPod touch 3 і 4 покоління.

Якщо на вашому тестовому іДевайсе встановлена iOS 5 beta 3, то вам не потрібно качати повну версію нової прошивки, так як Apple нарешті активувала можливість оновлення «по повітрю» (OTA або over the air) з допомогою Software Update — мобільного аналога добре знайомої настільної утиліти зі складу OS X.

Виходить, що замість combo-апдейта для iPhone 4 розміром 786 МБ, в якому міститься повна операційна система і який поширюється через центр для iOS-розробників, користувачі можуть завантажити лише delta-оновлення розміром 140 МБ (різниця між beta 3 та beta 4).

Невелике доповнення. За словами @MuscleNerd, одного з хакерів угруповання iPhone DevTeam, оновлення «по повітрю» не працює на пристроях з джейлбрейка.

Друге важливе нововведення — це можливість використовувати Documents in the cloud. Ця функція дозволяє додаткам зберігати документи і дані на серверах Apple, а також синхронізувати їх з Mac (або з iOS-пристроями універсальних додатків).

Також, в новій версії iOS 5 бета-тестери можуть перевірити роботу бездротової синхронізації на комп’ютерах під управлінням Windows. Паралельно з цим для усіх розробників стали доступні оновлення iTunes 10.5 і Xcode 4.2, сумісні з нової тестової прошивкою.

Lion 10.7.2 і iCloud

А в додаток до всіх попередніх бета-апдейта програмісти з Купертіно випустили новий білд iCloud beta 5, серед основних вимог якої значиться Lion 10.7.2. Автори блогу BoyGeniusReport відзначають, що система на даний момент недоступна на звичайному порталі для Mac-розробників, але може бути завантажена по прямой ссылке з розділу з iCloud.

Насправді, цей реліз більш ніж дивний, оскільки Apple ще не випустила Lion 10.7.1. До того ж, ніяких подробиць про те, що саме змінилося в бета-версії настільної операційної системи, поки що немає — відомий лише номер білду 11C26.