Разом з творцями Firefox на графік швидких релізів перейшла і Apple, що випускає нові тестові збірки своїх програмних продуктів кожні два тижні. Днями розробникам стали доступні шості бета-версії iOS 5 і iTunes 10.5, чергове оновлення для Lion 10.7.2 і iCloud beta 8, другий апдейт для Safari 5.1.1 і Xcode 4.2 Developer Preview 6.

iOS 5 і iTunes 10.5

Мабуть, найцікавішими з цього «параду оновлень» є шості бета-берії iOS 5 і iTunes. На даний момент передплатникам iOS Developer Program пропонують завантажити з центру для розробників і встановити на свої мобільні гаджети прошивку з номером білду 9A5302b.

Apple не змінила список підтримуваних пристроїв: це всі моделі iPad 2 і iPhone 4, оригінальний iPad, iPhone 3GS, а також два останніх покоління iPod touch (3G та 4G).

Нова прошивка може бути встановлена на будь тестовий іДевайс, який зараз працює під управлінням iOS 5 beta 4 або більш пізньої версії, за допомогою оновлення «по повітрю» (OTA або «over the air) за допомогою вбудованого в систему модуля Software Update.

Таким чином, замість повної версії прошивки для iPhone 4 «вагою» понад 750 МБ, в якій міститься повна операційна система, розробникам доведеться завантажити всього лише порівняно невелика delta-оновлення розміром 144 МБ (різниця між beta 5 і beta 6, для більш ранніх прошивок ця різниця буде більше).

Відповідно до приміток до релізу, в новій iOS 5 beta 6 розробники з Купертіно поліпшили роботу з акаунтами iCloud, AirPlay, Календарі, iBooks, резервне копіювання пристрою в iCloud і робота з хмарним сховищем, iMessage, музичне додаток iPod, мобільний Mail.app, оновлення OTA, Springboard, інтеграція з Твіттером, Core Image, бездротова синхронізація яблучних пристроїв з iTunes, а також фреймворки GameKit, StoreKit, UIKit і WebKit.

Ця версія мобільної прошивки припинить роботу 29 вересня 2011 року, а це значить, що до цього часу Apple повинна випустити або чергову бету iOS 5 (хоча, здавалося б, куди ще тягнути?), або її GM-реліз.

Нова версія iTunes 10.5 призначена для всіх розробників, які встановили шосту бету iOS 5 на свої пристрої.

Перед установкою цих програмних продуктів Apple рекомендує створити резервну копію всього необхідного контенту.

Lion 10.7.2 і iCloud

Чергове оновлення для OS X Lion 10.7.2 призначений виключно для тестування майбутнього «хмарного» сервісу Apple. Білд з номером 11C40 може бути встановлений як на фінальну версію Лева, так і вийшла на два тижні тому збірку 10.7.2.

А щоб життя здавалося ще веселіше, Apple опублікувала iCloud beta 8 — панель для системних налаштувань, яка інтегрує «яблучні хмари» з настільною операційною системою.

Safari 5.1.1, Xcode 4.2 та інше

Також, вийшло оновлення бета-версії Safari 5.1.1, в яких включена інтеграція з iCloud. Ця збірка браузера призначена для тестування синхронізації закладок і елементів Reading List між комп’ютерами.

Крім усього іншого, розробники отримали доступ до Xcode 4.2 Developer Preview 6, нової версії програмного забезпечення для Apple TV другого покоління (для тестування роботи AirPlay) і черговим версіями мобільних додатків iWork (для тестування інтеграцію з iCloud).