Компанія з Купертіно продовжує удосконалювати свої операційні системи та у зв’язку з цим випустила чергове оновлення для OS X 10.8 Mountain Lion, який повинен з’явитися вже в наступному місяці, а також другу бета-версію iOS 6.

OS X Security Update Test 1.0

Згідно з офіційним опису, до складу OS X Security Update Test 1.0 входять загальні покращення та виправлення для четвертого попереднього релізу Mountain Lion, а також нова система оновлень безпеки. Вона здатна виконувати наступні дії:

 • щодня перевіряти наявність необхідних оновлень системи безпеки для кращого захисту від шкідливого ПЗ;
 • встановлювати необхідні оновлення безпеки автоматично або після перезавантаження комп’ютерів Mac;
 • а також забезпечувати безпечне підключення до серверів Apple.

Найцікавіше, що незважаючи на таку назву і просту «начинку», це повноцінне оновлення Mountain Lion, яка важить більше 1 ГБ і змінює номер білду OS X 1. Завантажити апдейт можна безпосередньо з Mac App Store, але для його інсталяції буде потрібно перезавантажити комп’ютер.

iOS 6 beta 2

Крім цього, передплатникам iOS Developer Program «по повітрю» 2 прилетіло оновлення iOS 6 beta 2 (номер складання 10A5338d). Завантажити його можна за допомогою вбудованого в мобільну операційну систему модуля Software Update. Розмір поновлення коливається від 299 МБ для власників iPhone 4S до 322 МБ для користувачів iPhone 4.

Відповідно до приміток до релізу, які доступні в порталі для iOS-розробників, Apple працювала над поліпшеннями в Адресній книзі, технології Bonjour, Ігровому центрі, інтеграцію з iCloud, роботі iMessage і FaceTime, синхронізації з iTunes через бездротову мережу, додатках Карти, Відео, Нагадування, мобільний Safari, Passbook і SpringBoard, соціальних функціях, а також фреймворках IOKit, UIKit і WebKit.

А тепер переходимо до знахідок користувачів. Найголовніше відкриття чекало їх уже під час встановлення другої бети, — це анімація шестерень в іконки. Як і у випадку з відблисками слайдера практичної користі від цього нововведення ніякої, але виглядає чертовски приємно:

Оскільки Твіттер провів ребрендинг і тепер забороняє використовувати старий логотип, на всіх елементах інтерфейсу інтерфейс, пов’язаного з цією соціальною мережею, з’явилася нова пташка. І це при тому, що у офіційного мобільного Twitter.app іконка досі не змінилася.

Крім цього, трохи змінився зовнішній вигляд вікна перегляду нового твіти, створеного з допомогою Siri.

Запрацювала функція Smart Banners, про яку Скотт Форстолл говорив на відкритті WWDC 2012. Тепер веб-сайти можуть відображати у верхній частині сторінки банер, пропонуючи відвідувачам завантажити свій додаток з App Store. Природно, банери будуть показуватися тільки користувачам iOS 6:

Запрацювала функція Guided Access, в результаті чого користувачі отримають можливість заблокувати доступ до всіх додатків крім запущеного і відключити будь-яку частину екрана. Швидше за все, ця функція буде корисна для планшетів, які можна використовувати, скажімо, в якості «начинки» для інтерактивних кіосків.

Інші зміни:

 • З’явився перемикач «Shared Photo Streams», сама функція також була активована.
 • Перемикач для синхронізації елементів списку для читання (Reading List) перемістився з розділу налаштувань Safari параметри Cellular.
 • Власникам iPhone 4 повернули перемикач для активації 3G.
 • На іконці програми Погода.app відображається поточна погода 3.
 • Центр повідомлень показує не тільки час початку події Календаря, але й час його закінчення (за аналогією з Mountain Lion).
 • Як тільки ви відкриєте рядок пошуку в додатку Maps.app, система запропонує скласти маршрут додому, де в якості пункту відправлення буде використано ваше поточне місце розташування.
 • А в додатку Фото.app кнопка «+» для додавання нового альбому відображається постійно.

Як і будь-яка бета-версія прошивки iOS 6 beta 2 має свій «термін придатності», який закінчується 31 липня. Тому вихід наступної складання слід очікувати десь до середини наступного місяця. Список сумісних пристроїв залишився колишнім: друге і третє покоління iPad, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS і iPod touch 4G.

А ще розробники отримали доступ до другої бета-версії прошивки для Apple TV і Xcode 4.5 Developer Preview 2.

 • У попередньої збірки був номер 12A248, а після установки Security Update Test 1.0 він збільшиться до 12A256. ?
 • У сенсі, через вбудовану в систему функцію оновлення OTA (Over-The-Air). ?
 • Раніше для цього доводилося ставити з Cydia спеціальний твік під назвою WeatherIcon. ?