Вийшла нова версія браузера Shira 2.3, створена жителями країни аніме та сакури. Цей браузер написаний на Cocoa, в якості движка рендеринга сторінок використовується WebKit від Apple, який у свою чергу заснований на вільному KHTML. Таким чином побудова сторінок відбувається не гірше, ніж у вбудованого в OS X браузера.

Підтримка RSS Shiira

Shiira підтримує RSS. Може відображати RSS-канали і підписуватися на них. Коли видима сторінка містить RSS посилання, Shiira відображає кнопку «RSS» у верхній частині вікна браузера. Клікнувши на цю кнопку можна почитати RSS стрічку.

Page Dock

Page Dock — свого роду превью-вкладки відкритих сторінок, схожі на застосовувані в браузері Opera.

Нова іконка програми

Четверта за ліком іконка програми була намальована Niram+Nunca, які входять в команду розробки Shiira.

Tab Expose

Найбільш вражаюча особливість Shiira — підтримка Tab Expose. Головною перевагою є можливість переглянути всі відкриті вкладки браузера і вибрати потрібну, чого можна домогтися з простими табами. Замість показу маленьких превью Tab Expose показує відкриті вікна так само, як працює Expose.

Вистачить реклами

Далі я хотів би описати деякі свої враження від браузера, які називаються User Experience. Це той показник, наскільки зручно вам працювати з програмою. Це те, що преващает рюшечки в корисні рюшечки. І робить роботу продуктивною. Так от, у Shiira цей показник близький до нуля. Документація у браузера не збігається з реальним набором функцій, багато частині взяті зі старих версій браузера і в новій не там, де потрібно. Браузер не інтуїтивний, функції доводиться шукати. За пару днів використання браузер пару раз завис, і останній глюк закінчився фатально.

Програма сповнена типових болячок, характерних для невеликих команд розробників. Думати, що це конкурент Safari, Firefox або Chrome не варто. Але якщо коли-небудь чудові ідеї будуть доведені до стабільного стану — буде добре.

А ви що думаєте?