Сегдня відбувся запуск оновленого сайту JailbreakMe.com, з допомогою якого будь-який зацікавлений людина може зламати мобільний прошивку iOS. За повідомленням розробників цього інструменту і команди iPhone DevTeam веб-сайт здатний зламувати мобільні пристрої, що працюють під управлінням iOS 4.3 і вище, в тому числі, iPad 2.

Процедура джейлбрейка дозволяє встановлювати різні програми, доповнення, теми і твіки, у яких не було ні єдиного шансу опинитися в офіційному App Store, — за це відповідають утиліти Cydia і Installous.

Сайт JailbreakMe.com з’явився близько року тому і в мить ока став дуже популярним, так як для процесу злому від користувача практично нічого не було потрібно, на відміну від більш консервативних методів джейлбрейка: досить підключити іДевайс до інтернету, зайти на спеціальний сайт, пару разів клацнути по ньому — і вже через кілька хвилин на пристрій встановлювалася Cydia.

Люди настільки зраділи появі цього інструменту, що почали хуліганити в найближчих роздрібних магазинах Apple Store і зламувати демонстраційні зразки iPhone 4 прямо на очах приголомшених консультантів і продавців.

Як і в попередніх випадках, третя версія сайту JailbreakMe.com використовує одну з численних вразливостей системи відображення PDF, яких достатньо в кожному оновленні мобільного прошивки. І, швидше за все, вже найближчим часом вона буде закрита (після виходу iOS 4.3.4 або 5.0).

Новий сайт JailbreakMe.com може зламати наступні пристрої:

 • Оригінальний iPad з прошивкою версії 4.3 — 4.3.3
 • iPad 2: 4.3.3
 • iPhone 3GS: 4.3 — 4.3.3
 • iPhone 4 (GMS-модель): 4.3 — 4.3.3
 • iPhone 4 (CDMA-модель): 4.2.6 — 4.2.8
 • iPod touch 3G: 4.3, 4.3.2 4.3.3 та
 • iPod Touch 4G: 4.3 — 4.3.3

Крім цього, в блозі iPhone DevTeam описаний невеликий нюанс повернення на більш ранні версії прошивки з допомогою збереження SHSH blobs:

Для всіх мобільних пристроїв, крім iPad 2, процес збереження SHSH blobs завжди дозволить встановити на пристрій більш ранню версію прошивки, для якої працює цей джейлбрейк.

З iPad 2 справи трохи складніше. Якщо у вас Wi-Fi модель планшета і ви зберегли SHSH blobs, то ніяких проблем немає. Але якщо у вас GSM або CDMA-моделі iPad 2, ви не зможете відновити оригінальну iOS 4.3.3 або нижчу версію як тільки Apple перестане підписувати baseband.

У нас є кілька ідей, які могли б допомогти обійти це обмеження, але на даний момент найкраще умовитися, що ви не зможете відкотитися на iOS 4.3.3 як тільки вийде 4.3.4 для GSM або CDMA-моделей iPad 2.

Приблизний процес злому прошивки виглядає таким чином:

 • За допомогою утиліти Tiny Umbrella зберігаємо SHSH blobs.
 • Оновлюємо іДевайс до iOS 4.3.3.
 • Через iTunes робимо резервну копію пристрою.
 • У мобільному Safari заходимо на сайт http://www.jailbreakme.com і двічі натискаємо на одну єдину кнопку.
 • Також, дуже рекомендується змінити дефолтний пароль для облікового запису root (тут описано як це робиться) і встановити з Cydia пакет PDF Patcher 2, щоб крім jailbreak в майбутньому не підхопити якусь «заразу».