Сьогодні відбувся офіційний і очікуваний багатьма користувачами реліз четвертої версії самого популярного браузера у світі Mozilla Firefox. Давайте подивимося, що можна чекати від цього апдейта і зуміють користувачі побити дивовижний рекорд (понад 8 мільйонів завантажень за 24 години), який був зафіксований після випуску минулого великого оновлення.

Мабуть, головні зміни приховані від цікавих користувачів «під капотом» нового Огнелиса — це величезні поліпшення в продуктивності в порівнянні з попередніми версіями програми. Наприклад, V8 Benchmark показує шестиразове прискорення в порівнянні з Firefox 3.6.12 завдяки javascript-движка JagerMonkey, який дозволяє швидше не тільки завантажувати сторінки, але і відкривати сам додаток.

Давні фанати Firefox можуть бути здивовані при першому запуску оновленого браузера тим, що головне вікно якого тепер нагадує Google Chrome — тепер вкладки розташовані вище адресного рядка і поля пошуку. Хоча Mozilla стверджує, що це розміщення дозволяє зробити перегляд веб-сторінок «більш ефективним і інтуїтивно зрозумілим».

З наступною великою можливістю — Firefox Sync — я вже знайомив наших читачів у статті «у пошуках альтернативи Xmarks», який за чутками міг закритися (хоча цього так і не сталося). За допомогою вбудованого інструменту ви зможете з легкістю синхронізувати паролі, закладки, історію, відкриті вкладки і інші налаштування між декількома комп’ютерами. До речі, самі вкладки тепер можна групувати за допомогою спеціальної кнопки «Групи вкладок» на панелі інструментів (вона приховано, так що її потрібно додати через контекстне меню панелі і пункт Налаштувати).

Величезна база аддонов завжди була ключовою перевагою Firefox перед конкурентами, але в цьому оновленні користувачі більше не знайдуть окремого вікна менеджера доповнень, оскільки воно, як і в Google Chrome, являє собою спеціальну окрему вкладку. За допомогою цього менеджера ви також ефективно зможете знайти і завантажити нові аддони, управляти вже встановленими доповненнями, змінити зовнішній вигляд Огнелиса і так далі.

Також, користувачі можуть розраховувати на інші удосконалення, які включають в себе підтримку Google WebM, включений за замовчуванням апаратне прискорення OpenGL, таблиці стилів CSS3, шрифти OpenType і HTML5, з повною підтримкою веб-відео, аудіо та обробки файлів.

Ще однією особливістю Firefox 4, яка так давно очікувалася користувачами, є захист від збоїв. Браузер і раніше добре справлявся з відновленням останньої сесії після аварійного завершення роботи, а тепер розробники обіцяють безперервну роботу додатка навіть при проблемах в плагінах Adobe Flash, Apple QuickTime або Microsoft Silverlight. Більш детальну інформацію про нову версію ви можете знайти в блозі Mozilla (на англ. мовою).

Варто стрімголов перейти на новий Firefox 4 і забути свої попередні улюблені браузери? Я не можу вам порадити. Але не тому, що оновлене додаток мені щось не сподобалося, а тому що це занадто «інтимний» питання, адже у кожного свої уподобання.

До речі, на даний момент браузер завантажила близько 1,3 млн. чоловік. Спробуйте і ви.