Для більшості користувачів Instapaper є так званим «must-have» додатком, яке використовується чи не кожен день. Вчора ввечері в App Store з’явилася оновлена четверта версія клієнта для однойменного веб-сервісу, що дозволяє зберігати посилання на інтернет-сторінки для подальшого вдумливого читання. Пропоную подивитися, що нам підготував Марко Армент.

Зміни інтерфейсу

Перше, що кидається в очі, це повністю перероблений інтерфейс для яблучних планшетних комп’ютерів, який обзавівся стильним бічною панеллю і новим видом відображення збережених статей у вигляді сітки з заголовками і розширеним описом. Це досить важливе і корисне зміна, що дозволяє набагато простіше орієнтуватися в додатку.

Навігація по статтях на iPhone/iPod touch теж трохи спростилося завдяки оновленому вигляді списку, в якому відразу видно: хто автор статті, про що вона і звідки взялася. В цілому, інтерфейс став значно приємніше, а пошук необхідної статті став простіше.

Режим читання не зазнав особливих змін (на жаль, у мене не пропадає рядок статусу, як пишуть деякі оглядачі), але в панелі налаштувань тексту з’явилася регулювання яскравості.

Поліпшені можливості

Відверто кажучи, вже в попередніх версіях Instapaper скаржитися було практично нема на що, але мене трохи дратувала архівація статті при спробі її видалення зі списку Read Later або іншої папки. Тепер же розробник пропонує користувачеві вибір: або заархівувати прочитаний матеріал, або видалити його назовсім. Зробіть серветки в будь-яку сторону на елементі списку, і вам представиться можливість отримати доступ до аналогічних дій:

Не знаєте значення якого-небудь слова? Немає проблем: виділяємо його і дивимося визначення в словнику iOS або Вікіпедії. Схожим чином відображаються і виноски. На мій погляд, це теж дуже зручно.

Крім цього, творець сервісу придумав ще один спосіб підзаробити: він пропонує прямо з програми підписатися на функцію Пошуку (Search Subscription за допомогою системи In-App Subscription), яка дозволяє шукати текст в повному змісті всіх збережених статей. Дана функція доступна за ціною в 3$ за 3 місяці і працює на всіх пристроях без додаткової оплати.

І багато іншого

Це дійсно масштабне оновлення з безліччю дрібних і приємних змін, які складаються в щось більше, ніж просто нова версія добре знайомої програми. Ще можна додати новий каталог програм для iPhone і iPad, які пропонують інтеграцію з Instapaper, а саме додаток стало трохи швидше — видно, що Марко Армент попрацював над його продуктивністю. Особливо це помітно при завантаженні великого списку статей.

А якщо ви з якоїсь причини раніше ігнорували Instapaper, я настійно рекомендую відкинути всі умовності і спробувати його.