Днями компанія Parallels анонсувала сьому версію свого популярного програмного продукту, за допомогою якого кожен Mac-користувач отримує «комп’ютер в комп’ютері», здатний запускати гостьові ОС кшталт Windows, Linux або Mac OS X. В Parallels Desktop 7 крім підтримки звичайного і серверного Lion з’явилося понад 90 нововведень і поліпшень.

Розробники програми стверджують, що нова Паралель запускає, зупиняє та відновлює роботу віртуальних машин з Windows на 60% швидше попередньої версії, а тривимірна графіка прискорилася на 45%. Крім цього, Parallels Desktop 7 пропонує користувачам підтримку основних можливостей Lion — роботу в повноекранному режимі, доступ до Windows-додатків через Launchpad і Mission Control.

Два найбільш великих і цікавих нововведення полягає в наступному. По-перше, тепер стало можливим використовувати вбудовану камеру iSight (в нових Маках вона називається Factime HD) одночасно в Windows і Mac OS X. По-друге, ви можете в якості гостьової системи встановлювати Lion — це цілком легально і не суперечить його EULA. Швидше за все, дана новинка порадує розробників.

Крім цього, користувачам пропонуються розширені можливості віддаленого підключення до віртуальних машин з будь iOS-пристрої завдяки мобільному додатком Parallels Mobile. На даний момент воно коштує 4,99$, але в майбутньому його ціна збільшиться до 19.99$. Якщо ви раніше завантажували це додаток, то оновлення до версії, яка підтримує Parallels Desktop 7, відбудеться безкоштовно.

Нарешті, існує ще одна досить цікава можливість для власників Mac, у яких є необхідність в Windows, але немає ліцензійної копії цієї операційної системи. На цей випадок розробники Parallels підготували функцію під назвою «Windows on Demand», яка дозволяє при створенні нової віртуальної машини всього за кілька кліків купити і автоматично встановити Windows 7.

Ціни на Parallels Desktop 7 виглядають наступним чином:

  • вартість повної роздрібної версії становить 79,99$;
  • студентська версія обійдеться в 39,99$;
  • оновлення з Parallels Desktop 5 або 6 коштує трохи дорожче — 49,99$;
  • для користувачів ПК, які тільки переходять на Mac, пропонується спеціальне видання «Parallels Desktop 7 Switch to Mac» вартістю в 99,99$, яке крім самої програми включає в себе USB-кабель і відео-уроки про те, як зробити міграцію і використовувати Mac;
  • також, доступні Volume і Enterprise ліцензії.

Нова версія популярної програми для віртуалізації буде доступна 6 вересня 2011 року, але поточні клієнти Parallels можуть завантажити оновлення вже зараз.