В середині місяця я вже розповідав читачам про перші успіхи розробника @pod2g, який знайшов експлойт в iOS 5.0.1. Далі ініціативу перехопили хакери з відомої команди iPhone DevTeam, які на основі цієї уразливості випустили інструменти для злому прошивок всіх сумісних пристроїв. Правда, iPhone 4S і iPad 2 досі не підтримуються.

Протягом декількох днів хакери працювали над інструментами і виправляли дрібні помилки (тому-то я і притримав цю новину), але тепер, схоже, самі останні версії Redsn0w і PwnageTool готові до використання. Завантажити їх можна за цими посиланнями:

  • Redsn0w 0.9.10 beta 3 для OS X
  • Redsn0w 0.9.10 beta 3 для Windows (варто переконатися, що ви запустите утиліту від імені Адміністратора)
  • Офіційний бітторрент-реліз PwnageTool: PwnageTool_5.0.1.dmg

На даний момент значно збільшилася кількість неофіційних дзеркал, за допомогою яких відбувається поширення цих інструментів. Однак, iPhone DevTeam закликає «остерігатися підробок» і не несе жодної відповідальності, якщо ваш комп’ютер вибухне чи стане частиною ботнету, атакуючого сервери NASA».

У свою чергу, @pod2g трудиться не покладаючи рук над пошуком вразливостей iPhone 4S і iPad 2, оскільки в A5-пристроях не може бути використаний знайдений Геохотом (Geohot) експлойт limera1n для створення неприв’язаних джейлбрейка.

Ось ще кілька моментів, які iPhone DevTeam спеціально відзначили в своєму блозі:

  • Неприв’язаних джейлбрейк для iOS 5.0.1 сумісний тільки з iPhone 3GS, GSM і CDMA-моделями iPhone 4, першим поколінням iPad, iPod touch 3G/4G.
  • Якщо у вас саме такий гаджет і на ньому не встановлена iOS 5.0.1, то саме час оновитися. Причому, якщо вам доводилося раніше зламувати радіомодуль телефону (проводити так званий unlock) за допомогою пакету Ultrasn0w з Cydia або сімки Gevey, використовуйте тільки власну прошивку IPSW — її можна зробити за допомогою PwnageTool, в інтернеті повно звичайних і відео-інструкцій. Після установки iOS 5.0.1 потрібно буде вдатися до допомоги redsn0w 0.9.10 для неприв’язаних джейлбрейка.
  • Якщо ви зараз використовуєте прив’язаний джейлбрей iOS 5.0.1, існує два варіанти: провести злом заново, запустивши redsn0w 0.9.10 і знявши галочку «Install Cydia» у вікні програми, або ж встановити з Cydia спеціальний пакет, підготовлений хакерами з Chronic DevTeam. В обох випадках ви отримаєте один і той же результат.
  • У деяких користувачів існує гібридна конфігурація iOS 5.0/5.0.1. У цьому випадку їм доведеться провести синхронізацію з iTunes, встановити «свіжу» прошивки 5.0.1, після чого зробити неприв’язаних джейлбрейк будь-яким способом. В іншому разі пристрій піде в нескінченну перезавантаження.