Вчора ввечері нарешті був випущений неприв’язаних джейлбрейк для пристроїв з процесором A5 — iPhone 4S і iPad 2. До розробки останніх версій інструментів для злому мобільної операційної системи Apple, доступні для завантаження з сайту greenpois0n.com, були причетні практично всі члени хакерського співтовариства.

Додаток для джейлбрейка двох яблучних смартфонів, реліз якого широко очікувався в останні кілька тижнів, називається Absinthe («абсент», що, в принципі, співвідноситься з назвою сайту — «зелений отрута») і пропонує користувачам дружній користувальницький інтерфейс, чимось схожий на Redsn0w — інша програма для злому iOS.

З його допомогою власники iPhone 4S і iPad 2 можуть «звільнити» свої пристрої, що працюють під версіями прошивок 5.0 і 5.0.1. На даний момент Absinthe доступний тільки користувачам OS X, її порт для Windows повинен вийти «незабаром», як обіцяють розробники з Chronic DevTeam.

Але для нетерплячих і просунутих власників яблучних смартфонів хлопці з іншої команди хакерів (iPhone DevTeam) підготували утиліту без графічного інтерфейсу. За допомогою цієї консольної програми співтовариство зможе допомогти користувачам виконати вручну окремі кроки злому і удосконалити весь процес в цілому. Так що ця діагностична утиліта призначена, більшою мірою, для налагодження випадково виникаючих проблем, хоча її можна використовувати і для виконання джейлбрейка від початку до кінця. В даний час у неї є понад 20 окремих опцій. А коли більшість проблем буде усунуто, вдосконалений код буде включений до складу Redsn0w.

Повний список підтримуваних пристроїв прошивок наступний:

  • iPhone 4S: iOS 5.0 (9A334), iOS 5.0.1 (9A405) і друга версія iOS 5.0.1 (9A406).
  • iPad 2: iOS 5.0.1 (9A405).

Якщо ваш смартфон заблокований для роботи з сім-картами певного оператора і ви хочете в подальшому використовувати програмний анлок, то залишайтеся на iOS 5.0, всім іншим хакери з DevTeam рекомендують оновитися на 5.0.1 (9A405) і зламувати вже її.

Крім цього, перед початком будь-яких експериментів обов’язково зробіть резервну копію вашого гаджета. Хоча я б не поспішав і все-таки почекав повністю працездатною версії Redsn0w або PwnageTool.

До речі, у мене сайт greenpois0n.com відкривається через раз, тому пропоную вам пряме посилання на Absinthe 0.2 (це вже оновлена версія, в якій підправлені деякі помилки). А заодно і пряме посилання на консольну утиліту від iPhone DevTeam з підтримкою Windows.

UPD: З’явився Absinthe 0.2 для Windows.