Оновлення від 24.02.09: Apple випускає Safari 4 beta для Mac OS X Leopard/Tiger і Windows

Близько місяця тому в багатьох Apple-виданнях проскочила новина про те, що тестери отримали першу збірку нового Safari 4.0. Передбачається, що офіційно нова версія Safari з’явиться в Mac OS X 10.6 Snow Leopard, який обіцяють представити публіці, приблизно через рік.

У мене руки зачесалися вже сьогодні і знайти в Інтернеті цю саму Safari 4.0 Preview не склало особливих труднощів. Хоча встановивши собі на мак цю версію я десь чогось порушив, сподіваюся, мені не влетить і в куток не поставлять.

Новими функціями і фишечками поточна версія Safari 4.0 особливо не балує. Apple схоже сконцентрувалася на збільшенні продуктивності, всілякої сумісності і вылизывании коду. Власне, це підпорядковується загальній концепції Snow Leopard, де не планується «300+» нових функцій, як це було з Леопардом, а основний натиск робиться на прискорення і поліпшення.

В Safari 4.0 впроваджують нову версію веб-движка Webkit, що підтримує більш швидку роботу з JavaScript, завдяки технології SquirrelFish. В офіційному прес-релізі про Snow Leopard, Apple обіцяє за рахунок цього збільшити на половину продуктивність Safari 4 на сайті перевантажених JavaScript, а це безліч Веб 2.0 сервісів. Крім цього, Safari 4 перша з усіх своїх попередників впоралася з тестом ACID на максимальні сто балів (Acid — це тестова сторінка, призначена для перевірки веб?браузерів на відповідність веб?стандартами).

Єдине, що додалося поки в Safari 4 з нових функцій – це можливість зберігати веб-сторінки як «Web Application». Зберігши сторінку якого-небудь сайту як веб-додаток, ви отримаєте окрему програму з іконкою, з відображенням в Doc і з наявністю стандартних пунктів меню в панелі додатків вгорі робочого столу.

Як я розумію, ідея полягає в тому, щоб, які використовуються часто або дуже важливі веб-сторінки відокремити і організувати роботу з ними поза Safari. Якщо, скажімо, в одній із закладок «кривий» сайт призведе до збою Safari, то ваш Gmail інший закладці, припустимо, або ще якась «важливість» впаде разом з Safari. А збережена якось сторінка Gmail як веб-додаток буде працювати як самостійна програма і Safari їй начхати. Хоча мені здається, що ця фіча особливого фурору не викличе.

Я виконав заголовну сторінку Маковода як Web Application і, як і обіцяли, отримав нову прогу, єдина функція якої, відображати цю сторінку. Так ось це виглядає:

Цікаво те, що в цьому додаток я міг пересуватися тільки всередині сайту, а будь-яка внешняй посилання відкривалися в окремому вікні Safari. За замовчуванням не відображається панель інструментів програми, але якщо її включити в меню View, то постає така картина:

Судячи по кнопочках «Назад», «Вперед», «Перевантажити», кожний такий додаток являє собою міцно обрізаний Сафарі. Примітно, що розмір Маковод-додатки склав всього 900 КБ.

Після півдня роботи з Safari 4 я якихось глюків не помітив. Працює стабільно. Про збільшення швидкодії сказати щось певне важко, хоча суб’єктивно мені здалося, що в Gmail повідомлення «Завантажую» важить в середньому менше, ніж у попередньої версії браузера.

Поки залишу в себе Safari 4 Preview, нехай живе:)