Не минуло й двох тижнів з моменту релізу Parallels Desktop 7, як їх прямі конкуренти з VMware випустила четверту версію Fusion для Mac майже із сотнею змін і виправлень, серед яких особливо виділяється підтримка OS X Lion.

Розробники VMware Fusion 4 постаралися не тільки підвищити швидкість роботи Windows-додатків, але і інтегрувати їх з звичним для користувачів оточенням. Тому тепер ви зможете дістатися до програм з віртуальної машини через Launchpad, Док або Spotlight, керувати ними в Mission Control, працювати з гостьовою системою в повноекранному режимі, і переключатися між Windows-додатками за допомогою мультитач-жестів.

Поліпшення продуктивності торкнулися не тільки движок програми, оптимізований під 64-бітну архітектуру і багатоядерні процесори. Розробники VMware зуміли прискорити обробку тривимірної графіки з підтримкою OpenGL 2.1 і DirectX 9.0 c Shader Model 3 більш ніж в 2,5 рази, в результаті чого вимогливі 3D-додатки повинні працювати на максимально можливих швидкостях.

На сайті Fusion 4 сказано, що користувачі можуть запускати в віртуальній машині Lion, а також Snow Leopard Server і Leopard Server (згідно EULA, віртуалізувати можна тільки серверні версії старих Mac OS X). До того ж, установка двох копій Lion на VMware зараз є абсолютно легальною, що повинні оцінити «експериментатори» та розробники.

При роботі з декількома операційними системами може виникнути необхідність у звільненні процесора і оперативної пам’яті для інших ресурсоємних завдань. Тому розробники VMware впровадили нову можливість «Пауза», яка миттєво ставить віртуальну машину «на паузу» і звільняє зайняті нею ресурси, але не виключає її.

Є у Fusion 4 і свій аналог функції Resume, яка дозволяє досить швидко вимикати і включати віртуальну машину з встановленою Windows, забезпечуючи продовження роботи з того місця, де зупинився користувач.

Любителі тотальної секретності оцінять нові можливості по забезпеченню безпеки конфіденційних даних, що зберігаються на віртуальних машинах: вони не тільки захищені паролем, але і шифруються.

Але куди більш цікавим виглядає новий режим створення Знімків віртуальної машини (Snapshots), а також форма їх відображення у вигляді дерева. Користувач може створити новий Знімок за своїм бажанням або через певні проміжки часу (за допомогою функції AutoProtect). До речі, Знімки сумісні з Time Machine, тому ви можете створювати резервні копії вашого Мака і всіх віртуальних машин не побоюючись, що резервний диск буде забиватися зайвими файлами.

Ціна повній версії VMware Fusion 4 становить 79.99$, але до кінця року діє знижка в 30$. Користувачі, які купили Fusion 3 20 липня або пізніше, зможуть оновитися до четвертої версії безкоштовно.