Завдяки публікації Dropbox API, набору готових класів і функцій, які застосовуються іншими розробниками для створення нових програмних продуктів, в інтернеті стало з’являтися все більше і більше різних додатків, що використовують цей популярний хмарний сервіс синхронізації файлів між комп’ютерами для доступу і зберігання різнопланової інформації.

Звичайне сховище

Природно, самим простим і очевидним застосуванням Dropbox в іншій програмі можна вважати звичайне сховище файлів і доступ до них через мобільні, десктопні або веб-клієнти. Приміром, найяскравішими представниками iOS-додатків, взаємодіючих з сервісом, можуть вважатися:

  • 1Password. Ми вже якось розповідали про синхронізацію його бази між комп’ютерами, а в останніх версіях мобільного додатка з’явилася можливість синхронізувати базу гаджета з даними в «хмарі».

  • GoodReader і ReaddleDocs — два чудових програми для перегляду і роботи з документами.
  • Ще кілька мобільних програм — Audio Memos, Audiotorium Notes і Nebulous Notes — дозволяють зберігати голосові і текстові (друге і третє додаток) нотатки не тільки в пам’яті пристрою, але і в каталозі Dropbox.
  • Portfolio — дуже цікаве додаток для iPad, в якому дизайнери або фотографи можуть створити портфель своїх робіт і показувати його замовникам при кожному зручному випадку :) Для зручності користування програмою розробник передбачив інтеграцію з Dropbox: фотографії і скріншоти робіт можна завантажити в каталог Photos, після чого вони стануть доступні на планшеті.

  • iFiles — один з кращих файлових менеджерів для iOS, який підтримує перегляд і інші операції над файлами. Крім стандартного Wi-Fi-диска, видимого в бездротової мережі, утиліта має доступ до Dropbox і ще великій кількості онлайн сервісів Google Docs, Picasa, Flickr або MobileMe.

Також, існує безліч схожих додатків для інших платформ і веб-сервісів, які вміють працювати з даними, що зберігаються в Dropbox.

Текстові редактори

Серед програм, що належать до попередньої категорії, можна окремо виділити утиліти для створення різноманітних документів.

Приміром, нещодавно я зіткнувся з кількома мобільними текстовими редакторами, які спочатку проектувалися для роботи з Dropbox. До таких програм відносяться Elements і PlainText (в даний момент програма доступна для безкоштовного завантаження з App Store, а її розробники добре відомі по іншому досить схожим продукту WriteRoom).

Насправді, це дуже цікава концепція, тому що можна почати роботу над статтею або документом на робочому комп’ютері, потім поїхати кудись по справах і продовжувати працювати, скажімо, на iPad. І навіть якщо під рукою не виявилося комп’ютера або планшета, записати раптово прийшла в голову геніальну думку або особливо вдалу метафору можна на iPhone або iPod touch. У будь-якому випадку, при наступній синхронізації всі зміни стануть доступні на всіх пристроях.

Соціальна мережа

Але найцікавіше я приберіг наостанок. Приблизно через місяць має розпочатися відкрите бета-тестування програми Frenzy, яке, за словами розробника, має стати клієнтом приватної соціальній мережі для обміну посиланнями, повідомленнями і файлами з використанням Dropbox в якості сервера. В принципі, це практично вся інформація, яка є на цей момент, але вже сама концепція звучить досить привабливо.