Майже місяць пройшов з моменту офіційного запуску сервісу iCloud, але новий хмарний сервіс Apple не перестає приносити приємні сюрпризи. Наприклад, вдалося з’ясувати, що з його допомогою користувачі можуть синхронізувати дані між двома комп’ютерами Mac, навіть якщо у них немає облікового запису Dropbox (або аналогічному сервісі).

Здійснюється цей «трюк» за допомогою всього лише однієї спеціальної папки під назвою Mobile Documents, яка розташована в надрах іншої не менш цікавою папки Library. Точніше, ~/Library з домашнього каталогу користувача за замовчуванням вона прихована, але ми-то знаємо, як у неї потрапити).

Ця папка використовується для синхронізації між яблучними пристроями різноманітних файлів і даних додатків, що підтримують функцію Documents in the Cloud, наприклад, документи iWork, подкасти з Instacast і так далі. Але куди більш цікавим видається факт, що на двох комп’ютерах Mac за допомогою цієї папки можна здійснити базові функції синхронізації даних, які навіть не належать до згаданих вище програм.

Користуватися «недокументированными» можливостями Mobile Documents можна точно так само, як і звичайним Dropbox: відкриваємо папку на одній Маці, копіюємо в неї обраний нами файл і через деякий час перевіряємо аналогічний каталог на другому яблучному комп’ютері.

Досить цікава можливість, чи не правда? І не зовсім зрозуміло, чому Apple вирішила не обмежувати синхронізацію даних з каталогу Mobile Documents, адже вона могла це запросто зробити. Можливо, ця недоробка буде виправлена в наступних релізах десктопної системи, або ж компанія все-таки збирається запропонувати якусь альтернативу «померлим» iDisk.

Природно, існує кілька нюансів, без висвітлення яких я не можу обійтися. По-перше, обидва комп’ютери повинні бути підключені до інтернету. По-друге, асоційовані з одним і тим же обліковим записом iCloud. По-третє, на обох комп’ютерах у вас повинні стояти галочки «Документи і дані» (Documents & Data) в Системних настройках > iCloud. По-четверте, хоча файли не будуть показуватися в додатках, що підтримують роботу з хмарним сервісом, вони все одно будуть віднімати вільне місце від сховища iCloud, тому за цим параметром доведеться стежити.

А якщо ви все-таки вирішите використовувати такий метод синхронізації даних, то я раджу вам винести на робочі столи обох комп’ютерів псевдоніми на ці папки правою кнопкою > «Створити псевдонім») — таким чином ви зможете зайти в потрібний каталог набагато швидше.