Слідом за незвичайним поєднанням iPad та програмно-апаратної зв’язки від компанії Native Instruments (програми для діджеїв Traktor і контролера X1), я хотів би приділить ще трохи уваги тематиці використання планшетного комп’ютера в музиці. У цій статті я розповім вам про єдиний у своєму роді синтезатор з кумедною назвою OMG-01, концертне фортепіано, створене в компанії Ion, та контролері Griffin Stompbox.

Синтезатор OMG-01

Цей єдиний у своєму роді музичний інструмент не купиш за гроші і він не призначений для продажу. Створений Еріком Персингом (Eric Persing) з компанії Spectrasonics, OMG-01 являє собою аналоговий синтезатор Moog Little Phatty, який «приправлений» програмним забезпеченням Spectrasonics Omnisphere, двома iPad з мобільним додатком Omni TR, а також двома iPod touch і комп’ютером Mac mini, встановлені в створений під замовлення кленовий корпус ручної збірки.

OMG-01 призначений для живих виступів, але в даному випадку він буде виступати в якості головного призу, який дістанеться переможцю майбутнього конкурсу, проведеного спільно з Фондом Боба Муга (Bob Moog).

«Ніколи не забуду, як будучи маленькою дитиною я вперше в житті зіграв на Minimoog… Він дійсно змінив моє життя!», — сказав на презентації Ерік Персинг, засновник і креативний директор Spectrasonics. — «Тому я дуже радий через багато років вшанувати мого героя Боба Муга і зберегти дух його винаходів для наступних поколінь!»

А ось і саме відео презентації. Демонстрація роботи синтезатора в ньому починається приблизно на 14 хвилині:

Як і минулого разу, це чудовий «сплав» аналогових і цифрових синтезаторів, комп’ютерів, програмного забезпечення і, звичайно ж, технологій мультитач.

Ion Concert Piano

Другий інструмент, розроблений компанією Ion, являє собою відмінне цифрове піаніно з 88 повнорозмірними клавішами, чутливими до сили натискання, і виконане з дуже красивою текстурою деревини. Вбудовані динаміки і набір звуків дозволяють грати на інструменті прямо після розпакування, а порівняно невеликі розміри інструменту дозволяють безперешкодно встановити його в якості предмета інтер’єру.

Здавалося б, Concert Piano мало чим відрізняється від аналогічних продуктів конкурентів, але у нього є одна додаткова особливість — інтегрований Док з можливістю підключення iPad. Компанія-творець розробила мобільний додаток, в якому кожен користувач може переглядати демонстраційне відео і осягати ази гри на фортепіано.

По-моєму, це ще одна чудова ідея, адже такий планшет можна використовувати не тільки в якості «навчалки», але і в якості нотного альбому для улюблених композицій. Вартість Concert Grand буде оголошена найближчим часом.

Griffin StompBox

З появою різноманітних програмних емуляторів підсилювачів і ефектів багато гітаристів переосмислили свої можливості і можливості техніки. Звичайно, «теплий ламповий звук» таким чином отримати навряд чи вдасться, але безліч переваг від заміни комбіків, кабінетів і аналогових педалей на їх програмні аналоги беруть верх. Першою подібною програмою для iOS став Amplitube, але у будь-якої програми є одна проблема — під час гри на гітарі не вистачає контролера, яким би можна було перемикати ефекти.

Компанія Griffn, відомий виробник різноманітних аксесуарів для яблучних девайсів, у співпраці з Frontier Design Group нещодавно представили ножну педаль-контролер Stompbox, який вирішує цю саму проблему. Це пристрій досить підключити до проприетарному док-роз’єму iPhone/iPad і завантажити безкоштовний додаток iShred Live.

Подібних прикладів досить багато, але навіть зараз зрозуміло, що для пристрою з’явилася ще одна ніша.