Незважаючи на те, що Tweetie для Mac безнадійно і морально застарів, програючи практично у всіх більш сучасним клієнтам популярного сервісу мікроблогінгу, мені дуже подобається це додаток і я активно ним користуюся. А в одному з останніх релізів, точніше, перед тим, як його розробник продав мобільний клієнт для iOS компанії Twitter і пішов до неї працювати, було додано якусь подобу системи фільтрації стрічки, що дозволяє залишати підписку на деякі акаунти, пропускаючи повз очей повідомлення, що містять непотрібні слова або посилання.

На жаль, у цієї системи немає взагалі ніякого користувальницького інтерфейсу, тому фільтрація на даний момент представляє таку «секретну» можливість. На щастя, кілька команд у Терміналі дозволять сповна насолодитися твіттер-стрічкою, очищеної від різноманітного «інформаційного шуму».

Сенс даного методу зводиться до власноручного формування рядка c певними параметром масивом значень (або одним значенням), які повинні бути записані в plist-файлі налаштувань Tweetie і використовуватися при подальшому запуску.

Для початку потрібно запустити Термінал, який знаходиться в папці Програми > Службові програми (Applications > Utilities). Для формування параметрів фільтрації твітів, їх зміни, додавання або видалення використовується знайома конструкція defaults write.

На даний момент додаток підтримує декілька основних команд (всі наведені нижче фільтри є прикладами, тому не соромтеся їх змінювати під свої потреби):

  • Додати умову, яка повинна бути відфільтрований: defaults write com.atebits.tweetie-mac filterTerms -array-add “@MedvedevRussia”
  • Вивести список всіх слів, які використовуються для фільтрації: defaults read com.atebits.tweetie-mac filterTerms
  • Видалити всі наявні умови: delete com.atebits.tweetie-mac filterTerms
  • Додати в список декілька умов одночасно: defaults write com.atebits.tweetie-mac filterTerms -array “@KremlinRussia” “@MedvedevRussia” “політика”

Як бачите, кожна буква російського слова в даному випадку замінюється в списку юникодным аналогом, тому досить складно зрозуміти, що там написано (таблиця кодів кирилиці повинна допомогти впоратися із завданням). Однак, це не заважає системі блокування працювати.

Після додавання необхідних слів у список необхідно перезапустити Tweetie і переконатися в тому, що фільтр дійсно применился. До речі, під час його оновлення не можна навіть не виходити з програми, видаляти і заново додавати всі умови — достатньо скористатися ключем -array-add.

На першому малюнку представлений знімок сайту Twitter.com, на якому присутній мій радикальний політичний твіт…

…зате Tweetie не цікавиться даною темою і новими записами російських президентів :)

Безперечно, на даний момент складно змусити людину свідомо проходити через такі труднощі для того, щоб додати фільтр для стрічки. Звичайно, можна скористатися яким-небудь іншим додатком, проте, я не хочу міняти Tweetie на щось ще.

Сподіваюся, що вже незабаром розробник все-таки представить оновлену другу версію програми для Mac, обіцяну в одному з останніх бандлів MacHeist. Та і як-то в Твіттері проскакувало офіційне повідомлення, що проект не покинутий і продовжує розвиватися.