На даний момент практично вся музика, фільми, телепередачі, подкасти та іншого медіа-контент для Mac і iOS-пристроїв може бути завантажений і управляється через всього лише один додаток — iTunes. Це значно відрізняється від підходу, використаного в iOS: в ній додаток iTunes.app використовується строго для завантаження медіа, в той час як окремі додатки Відео/Музика (iPod.app), Фотографії використовуються для управління і перегляду цього вмісту.

На спеціальному подію «Back to the Mac» ми дізналися, що однією з цілей OS X Lion є інтеграція деяких особливостей iOS в настільну операційну систему. Так чому б не використовувати iOS-підхід для управління різними типами медіа-контенту і розділити iTunes на складові?

Можливо, це було б непогано: за допомогою iTunes ми будемо тільки завантажувати інформацію, а управляти нею за допомогою інших додатків. Музику і слухати подкасти в ньому ж, фільми і телешоу дивитися в спеціальному додатку для перегляду відео (наприклад, просунутий QuickTime), книги читати і слухати в настільній версії iBooks і так далі. Так, до речі, є ж ще Ping, можна і його винести в окремий додаток.

Можливо, такий підхід буде більш складним, але з точки зору користувача він досить логічний: що потрібно запустити для перегляду відео? Природно, програму Відео.app :) Адже навряд чи новий для платформи користувач очікує знайти фільми в додатку з назвою «iTunes»?

Звичайно, найголовніше питання стосується синхронізації всього цього медіа-контенту з іДевайсами. Але адже у Apple вже є дуже проста програма для цього — iSync, незважаючи на те, що їй вже давно не приділялася належна увага. Її використання теж очевидним для нового користувача, ніж нинішнє наявне рішення для синхронізації.

На користь поділу може побічно говорити і нова іконка Mac App Store, яка дуже схоже на поточну іконку iTunes: обидві круглі і сині, єдина відмінність полягає в піктограмі посередині. Іконки мобільних аналогів цих програм теж дуже схожі. Але адже в iOS, як ми вже говорили, мобільні додатки завантажуються не через iTunes.app, а спеціальне окремий додаток.

Знаючи, яке приділяє увагу Apple дрібниць, можна припустити, що компанія натякає на децентралізацію iTunes. Цією програмою нещодавно виповнилося 10 років, можливо, настав час закінчити додавати в нього нові функції, «роздуваючи» таким чином медіа-плеєр до неймовірних масштабів.

А яким ви бачите майбутнє iTunes? Кілька окремих програм як в iOS або один великий монстуозный комбайн, який незабаром зможе диски форматування та виступати в ролі самостійної ОС?