Поряд з вчорашнім раптовим анонсом OS X Mountain Lion Developer Preview, компанія Apple випустила кілька оновлень, цікавих в першу чергу розробникам — це нова версія Xcode 4.3, яку можна завантажити у вигляді окремого додатка з Mac App Store, а також перша бета-збірка Safari 5.2 для звичайного Лева.

В оновленому Xcode 4.3 був виправлений ряд помилок, додані деякі удосконалення і підвищена стабільність середовища для розробки мобільних і десктопних додатків. Ще одним помітним зміною став спосіб розповсюдження програм: користувачі повинні були завантажити з Mac App Store інсталяційний пакет і встановити IDE, а тепер Apple пропонує безпосередньо сам додаток, що спрощує інсталяцію Xcode і її оновлення.

Що нового у версії 4.3:

  • Включає в себе SDK для Mac OS X 10.7 Lion і iOS 5.
  • Новий робочий процес для підписування коду додатків OS X ідентифікатором розробника (Developer ID).
  • Додана можливість установки утиліт командного рядка через панель налаштувань Downloads.
  • Меню «Open Developer Tool» запускає Instruments, File Merge та інші інструменти.
  • Додаткові поліпшення, спрямовані на виправлення помилок і підвищення стабільності.

Xcode доступний для безкоштовного завантаження з Mac App Store, проте ви повинні бути передплатником епплівської програми розробників (iOS Developer Program або Mac Developer Program), щоб направити продавати або поширювати свої програми через відповідні магазини Apple.

Другим досить цікавим оновленням для розробників є тестова версія Safari 5.2 для Lion. Воно вносить ряд нових можливостей, які з’являться в стандартному браузері OS X Mountain цього літа. Мабуть, головними змінами є єдиний і досить функціональне поле вводу, що об’єднує адресну рядок пошуку, «кричущу» кнопку функції Reader, призначену для перетворення веб-сайтів до читання увазі.

Також, користувачі можуть управляти збереженими паролями в настройках програми. Суб’єктивно Safari 5.2 працює дуже швидко на моєму «доісторичному» Mac mini (Early 2009), хоча для повноти картини в ньому потрібно попрацювати ще хоча б пару днів.

Apple не уточнила, коли відбудеться публічний реліз Safari 5.2. Швидше за все, гілка 5.1.x буде актуальною до виходу Mountain Lion, оскільки розробники на початку лютого отримали для тестування Safari 5.1.4.

До речі, мало не забув! Крім цього в розділі сайту для Mac-розробників з’явився Xcode 4.4 Developer Preview, призначений для створення і тестування додатків для Mountain Lion. Головними змінами в ньому стали редактор для файлів Collada 3D, LLVM-компілятор, різноманітні поліпшення в роботі підтримка компілятора Objective-C, робочих областей і Interface Builder.