Сьогодні Тім Кук відвідав технологічну конференцію WSJ.D, яку в ці дні проводить The Wall Street Journal в каліфорнійському місті Лагуна-Біч. Під час свого виступу генеральний директор компанії з Купертіно розмірковував про перспективи «розумних годин» ? Watch, популярності платіжної системи ? Pay, зняття з виробництва iPod Classic і партнерство з китайським сервісом Alibaba.

На самому початку Тім Кук повідомив представнику The Wall Street Journal, що акумулятор ? Watch ще далекий від досконалості, тому якщо люди будуть користуватися годинником цілий день безперервно, їх доведеться заряджати щодня. Інформація про це з’явилася ще минулого місяця:

Apple працює над різними модифікаціями пристрою в надії поліпшити час автономної роботи до запуску своїх годин в 2015 році. Прес-секретар компанії Наталі Керрис (Natalie Kerris) відмовилася надавати орієнтовний час автономної роботи гаджета, але зазначила, що користувачі швидше за все будуть заряджати його щодня: «В ? Watch вбудовано багато нових технологій, і ми думаємо, що людям сподобається їх використовувати протягом дня. Ось чому ми розробили інноваційне рішення, яке поєднує MagSafe і індуктивне зарядку».

Далі генеральний директор компанії з Купертіно підтвердив, що користувачі дуже добре зустріли ? Pay, зареєструвавши в ній більше мільйона кредитних і дебетових карт протягом перших 72 годин після публічної доступності платіжної системи. Тім Кук зі сцени не переставав хвалити легкість, з якою він розплатився за продукти в Whole Foods в день запуску прямо на своєму iPhone: «Вам більше не потрібно копатися в сумках у пошуку потрібної кредитної картки».

Хоча ? Pay став доступний користувачам лише нещодавно, у ньому зареєстровано більше мобільних гаманців, ніж у всіх інших мобільних платіжних платформах разом узятих. Перед запуском свого нового продукту Apple оцінювала конкуруючі рішення, але жодне з них не виявилося настільки ж простим, безпечним і конфіденційним».

Під час інтерв’ю Тім прокоментував рішення фармацевтичних компаній CVS і Rite Air відмовитися від підтримки ? Pay, заявивши, що в кінцевому результаті роздрібних мереж доведеться здатися і зробити те, чого бажають покупці. До того ж ритейлери зможуть уникнути неприємних інцидентів з витоком персональних даних, як було у випадку з Target, Home Depot, Staples та іншими впродовж останніх місяців, адже ні продавці, ні Apple не буде збирати таку інформацію: «Ми не бажаємо бути Великим Братом. Залишимо цю роль для інших компаній. Ваші дані повинні залишатися вашими, тільки і всього».

Не забув Тім Кук порушити нову політику конфіденційності Apple, в черговий раз підкресливши, що компанія не займається стеженням і подальшої монетизацією користувачів, не читає їх повідомлення iMessage і не відправляє на сервери пошукову історію браузера: «Якщо правоохоронні органи бажають отримати які-небудь дані, вони повинні відправиться безпосередньо до користувача і отримати їх. Саме користувачі, а не Apple повинні вирішувати, держава може отримувати доступ до цієї інформації чи ні».

Далі генерального директора попросили прокоментувати зняття з виробництва iPod Classic. Виявляється, Apple припинила випускати легендарний плеєр, оскільки більше не могла дістати деякі важливі компоненти. Компанія також не має наміру відновлювати продажу цього Айпода через зменшення аудиторії і великих витрат на розробку оновленої версії.

Нарешті, Тім Кук підтвердив намір провести переговори з Джеком Ма (Jack Ma), виконавчим головою китайської компанії Alibaba, що займається електронною комерцією. Топ-менеджери відмовилися ділитися подробицями, але експерти вже встигли припустити, що мова йде про інтеграцію платіжних систем ? Pay і Alipay.