Вчора ввечері Apple оголосила про доступність фреймворку WatchKit, за допомогою якого кожен зареєстрований розробник може почати проектування і створення мобільних додатків для «розумних годин» ? Watch. Завдяки цьому компанія з Купертіно сподівається якомога краще підготуватися до запуску самого персонального яблучного пристрою в історії.

w

У прес-релізі, опублікованому з цього приводу, цитуються слова Філа Шиллера, старшого віце-президента Apple з міжнародного маркетингу:

? Watch є нашим персональним гаджетом в історії, а WatchKit надає дивовижного спільноти iOS-розробників всі інструменти, необхідні для створення захоплюючих можливостей для пристрою, який ви незабаром будете носити на зап’ясті. За допомогою бета-версії прошивки iOS 8.2 і спеціального SDK зареєстровані розробники можуть приступити до використання WatchKit і створити нові видатні додатки надбудови з використанням функції Glances і активні повідомлення для інноваційного інтерфейсу ? Watch, а також попрацювати з такими новими технологіями, як Force Touch, Digital Crown і Taptic Engine.

Крім цього, компанія випустила перші бета-версії iOS 8.2 і Xcode 6.2, які можна завантажити з нового розділу на порталі для розробників. Там же можна знайти всі необхідні ресурси і документацію на зразок Apple Watch Human Interface Guidelines.

Однак варто врахувати, що перше покоління ? Watch виявиться не дуже «розумним» і стане більшою мірою «компаньйоном» iPhone, ніж самостійним пристроєм. Тобто всі обчислення будуть проводитися на iOS-пристроях, а годинник — просто виводити на екран інтерфейс програми і відправляти в зворотному напрямку дії користувача. За словами розробників, встигли познайомитися з документацією, аналогічна система використовується в деяких інших подібних годинах. Ось, наприклад, коментар Олександра Сергєєва, який розробляв програми для Sony Smartwatch:

Так само зроблено в Sony Smartwatch. Я писав для них програми, і, повинен сказати, цей метод набагато краще, ніж якщо б додатка працювали прямо на годиннику. Завдяки мінімальній обчислювальної навантаженні вони працюють довше, а для телефону трафік блютус — це ніщо. Блютус працює дуже швидко, затримки дуже низькі, для слабких годин таке недосяжне. Заодно і інтеграція краще — все в одному додатку.

Повноцінні «нативні» програми для ? Watch повинні з’явитися «пізніше в наступному році», — нагадує ситуацію з першим iPhone і App Store. Існує ще один дуже цікавий нюанс, пов’язаний з економією акумулятора, який знайшов у документації Алекс Пацай, відомий в «околояблочной» тусовці, як Alexmak:

По суті, Apple «винаходить» GIF для інтерфейсу. Точніше, не те, щоб винаходить, а говорить розробникам: якщо хочеться показати якусь наворочену анімацію в інтерфейсі, то робіть це статичними картинками, не треба намагатися генерувати її кодом. Значить відпадають, швидше за все, ігри і відео. Не те, щоб хтось розумний захотів на такому екрані дивитися відео або грати в ігри, але я очікую почути крики гиків про несправедливість, обмеженості, закритості платформи і, зрозуміло, про її неминучий крах.

Також розробники зможуть створювати два види повідомлень — звичайні (Glances), які представляють з себе просту зведення інформації зразок заголовків новин або результатів спортивних подій, і активні (Actionable Notifications), що дають можливість виконати які-небудь дії прямо з вашого зап’ястя. Скажімо, відповісти на дзвінок або вимкнути світло в будинку.

Ще однією цікавою знахідкою в WatchKit SDK стали дозволу двох розмірів годин: 272х340рх для 38-мм моделі і 312х390рх для 42-мм. В документації цей екран характеризується, як Retina. Щільність пікселів становить 303ppi. Для порівняння у першого iPhone і iPad — 163ppi, а у Moto 360 — 205ppi.

Також Apple радить розробникам малювати набори 2x-зображення для різних розмірів екрану. Але компанія не проти використання одних і тих же графічних ресурсів, якщо вони будуть добре виглядати на обох дозволах. Нарешті, в якості основного шрифту ? Watch компанія з Купертіно використовує сімейство San Francisco. Завантажити його можна за посиланням.

На цьому будемо завершувати. Більше інформації про «розумних годин» Apple буде з’являтися у міру наближення до старту продажів.