В середині минулого місяця, під час підведення фінансових підсумків за 4 квартал 2010 року, Стів Джобс серед іншого вказав на те, що замість виплати дивідендів акціонерам компанія збирається зробити кілька стратегічних покупок. Купертіно навряд чи стане смітити грошима і дуже ретельно вибере кращих з кращих. А тим часом, з’явилася напівофіційна інформація про чергову оборудку яблучної компанії, згідно з якою каліфорнійський виробник Wi-Gear і весь її персонал перейшов працювати в кампус Apple.

За повідомленням анонімного джерела, близько двох місяців тому, в таємниці від всіх, Стів Джобс домовився про покупку з керівництвом невеликої компанії з Сан-Франциско, що спеціалізується на розробці і виробництві бездротових навушників.

На даний момент Wi-Gear випустила вже три покоління навушників iMuffs, що підтримують «синьозубий» стерео-профіль A2DP, а також адаптер Bluetooth 2.0 для старших поколінь iPhone і iPod, які не підтримують цю версію специфікації протоколу бездротової передачі даних. На відміну від продукції конкурентів, всі продукти Wi-Gear спочатку розроблялися для використання з яблучними пристроями. Можливо, це і зіграло вирішальну роль при здійсненні угоди, сума якої називається.

Цікаво, що чутки мають під собою цілком переконливі підстави. По-перше, успішна компанія, що виробляє ходової і досить популярний товар, в даний час повністю припинила операційну діяльність і не відповідає на будь-які запити (простіше кажучи, закрилася), про що відверто говориться у розділі «About Us» на офіційному сайті виробника:

По-друге, кілька інженерів Wi-Gear і співзасновник компанії Міхаель Кім (Michael Kim) в профіль на LinkedIn підтвердили, що відтепер є співробітниками Apple. Приміром, Кім займає посаду iOS Bluetooth Engineer.

Він і приєднався до Apple два місяці тому, на підставі чого був зроблений висновок про часу здійснення угоди. А ось колишній генеральний директор Wi-Gear вже давним давно не оновлював свій профіль в LinkedIn — може забув, а може вирішив кинути це все і розпоряджатися вирученими від продажу компанії грошима.

Цілком логічно, що Apple планує використовувати досвід і технології Wi-Gear для створення власних стерео-bluetooth навушників, призначених для роботи з мобільними гаджетами і ноутбуками. У компанії вже була бездротова моно-гарнітура, однак, користувачі виявилися від неї не в захваті. Тому замість проектування власного стерео-аксесуара «з нуля», Стів Джобс вирішив роздобути розумних співробітників Wi-Gear і створити щось нове на базі вже наявних розробок.

На жаль, немає ніякої інформації про терміни випуску нової гарнітури, хоча я б припустив, що її презентація стала б дуже до речі на щорічній музичній події, присвяченій лінійці плеєрів iPod, музичного плеєра iTunes та інших продуктів Apple.

Відверто кажучи, вже дуже давно хочу собі таку бездротову гарнітуру, але не зміг зупинитися на чомусь конкретному — то конструкція незручна, то звук паршивий. А знаючи підхід Apple до дрібниць під час створення чого б то не було, я можу тільки здогадуватися, наскільки прекрасним може вийти такий пристрій.