Оскільки виробники Android-планшетів до цих пір не можуть випустити гідної альтернативи iPad, противники компанії з Купертіно продовжують сподіватися, що єдиною силою, здатної скласти конкуренцію Apple на цьому ринку, є її «найлютіший друг» Microsoft зі своєю новою Windows 8. З цього приводу я б хотів перевести невелику, але цікаву точку зору Стефена Хекета (Stephen Hackett) з 512pixels.

Стів Балмер на виставці CES сказав:

У Microsoft немає нічого більш важливого, ніж Windows. Ви бачили Metro на телефоні, ви бачили Metro Xbox. Він скрізь. І ви відчуєте все більш і більш природний користувальницький інтерфейс Metro. Разом, кожен з нас в цій індустрії, тисячею нових способів, буде використовувати програмне забезпечення і сервіси для винаходу нових речей.

У нашій математики 1+1 дійсно дорівнює 3. Так що ж далі? Metro, Metro, Metro! І Windows, Windows, Windows!

Коли мова заходить про Windows 8, Microsoft продовжує використовувати фразу «Без компромісів». Але насправді здається, що Windows 8 повністю складається з одних компромісів. Давайте подивимося на головний з них: користувальницький інтерфейс сам по собі.

Разом з новою системою Microsoft збирається перенести Metro UI на настільні ПК, ноутбуки і планшети.

У поточній бета-збірці Windows 8 за замовчуванням завантажується в оточення Metro. А «класичний» інтерфейс Windows захований нижче шару, в якому невелику кількість додатків живе в маленьких прямокутниках.

Мені подобається Metro. Я думаю, Windows Phone 7 є пристойною мобільною системою, і не можу дочекатися появи цього інтерфейсу на планшетах, де він, тримаю парі, буде краще прийнятий (і простіше у використанні, ніж «класичний» оточення Windows, до якого ми всі звикли. Тим не менш, Microsoft все одно залишить класичний інтерфейс на планшетах, а користувачі ноутбуків і настільних комп’ютерів «застрягнуть» в Metro.

Ви можете собі уявити Lion, який працює на iPad, або Launchpad, який показується при включенні MacBook Air замість Finder? Apple дозволяє своєму «залозу» диктувати, яке програмне забезпечення краще всього підходить для нього. Заради підвищення зручності роботи користувачів компанія готова йти на компроміс у можливостях.

Metro важко використовувати з мишею, а на планшеті важко керувати класичним Windows. Microsoft шукає компроміс в головному для користувача — в зручності роботи.

Apple шукає компроміс у тому, які функції вона пропонує на кожній конкретній платформі, на благо своїх користувачів .

Для Microsoft першорядним є продукт. Apple же на перше місце ставить користувачів.

І я віддаю перевагу філософію Apple.