Я просто впевнений, що черговий номер «Яблуні» вийде досить цікавим завдяки різноманітними новинами, яких за останні кілька днів накопичилося чимало. Це кілька нових, особливих хакинтошей, чергові фінансові рекорди, поставлені компанією з Купертіно в ці святкові дні, і парочка цікавих фактів, що стосуються iPad. В тому числі, і наступного покоління планшета :)

Особливі хакинтоши

Чому я так наполягаю на визначенні «особливі»? Та тому, що перший з них являє собою систему, що базується на новітній «залізної начинці» від Intel з підтримкою мікроархітектури Sandy Bridge, яка на даний момент навіть не підтримується Apple (ми говорили про неї не так давно). Зайнялися цією непростою справою сміливі автори блогу Tonymacx86. Як і слід було очікувати, це не зовсім швидкий і легкий процес, в якому легко щось зробити не так :)

У будь-якому випадку, для повсякденного використання Sandy Bridge поки що користувачам не рекомендується. Також, автори блогу встигли опублікувати просту інструкцію і протестували отриману систему за допомогою тесту Geekbench.

Отримані результати можна порівняти з Mac Pro (Early 2008, Intel Xeon E5462 2.8 ГГц, 8 ядер), Mac Pro (Early 2008, Intel Xeon E5472 3.0 ГГц, 8 ядер), Mac Pro (Mid 2010, Intel Xeon W3530 2.8 ГГц, 4 ядра) і Xserve (Early 2008, Intel Xeon E5462 2.8 ГГц, 8 ядер).

А другий комп’ютер, на який користувачеві безболісно вдалося встановити Snow Leopard, являє собою CR-048 — той самий ноутбук для Google Chrome OS. Деякі «залізні» компоненти заробили після установки прямо «з коробки», а деякі не заробили взагалі — це режим сну і QE/CI.

Більш детальну інформацію можна знайти на форумі InsanelyMac: Завантажувач для GMA3150 та інструкція по оновленню BIOS’У ноутбука, встановлення кекстов та іншим діям.

Фінансові рекорди

За перші дні нового 2011 року Apple «додала у вазі» на 6 млрд. доларів США і нарешті перевалила відмітку в $300 млрд. за величиною ринкової капіталізації. Ці ринки є дуже динамічними, але на момент написання «Яблуні» капіталізація Apple склала рівно 303.89 млрд (917.31 млн. акцій ? 331.29$ за акцію).

Джин Мюнстер (Gene Munster), аналітик Piper Jaffray, вже висловив свої думки з приводу того, що до кінця року вартість акцій Купертіно може зрости до 438$ за одиницю. Якщо це дійсно станеться, то яблучна компанія вийде на перше місце за цим показником в світі, обігнавши Exxon.

Крім цього, аналітики вже встигли підрахувати, що продажі яблучної продукції за ці свята перевищили в середньому на 5-07% не тільки прогнозні значення, але і минулорічні результати.

З більш точними цифрами я познайомлю читачів вже зовсім скоро — через два тижні в Купертіно знову відбудеться підведення фінансових квартальних підсумків.

Джойстик для iPad

Компанія Ten1Design, відома своїми стилусами Pogo для iPhone, збирається вже незабаром випустити на ринок справжній джойстик Fling, який кріпиться на iPad і дозволяє забезпечити зворотний зв’язок з великим пальцем користувача, підвищивши таким чином точність рухів. На планшеті він закріплюється за допомогою присосок на те місце, де повинен під час гри розташовуватися один з пальців:

Варто аксесуар 25$ і його поки що немає у продажу, однак, виробник пропонує оформити попереднє замовлення вже зараз. Особисто я б із задоволенням спробував такий ігровий контролер :)

Чохол для iPad 2 на CES

Чохли для iPad 2 останнім часом з’являються як гриби після дощу. Однак, на виставці CES журналісти Engadget знайшли не тільки один з таких чохлів виробництва Dexim (до речі, дуже цікавий), але і невеликий сюрприз — фізичний макет другого покоління планшета, який виглядає тонше, більш схожий на останній iPod touch, з двома камерами і новими роз’ємами. Дивіться самі:

Як і у випадку з прототипом iPhone 4, з кожним днем залишається все менше і менше шансів на те, що фінальний варіант iPad 2 буде відрізнятися від цього макета.