У сьогоднішньому номері «Яблуні» я розповім вам про перші проблеми CDMA-моделей iPhone 4, які так і не позбавилися від ефекту «смертельного захоплення» (правда, вимагає певних зусиль для його прояву), сенсорному комп’ютер-моноблок HP зі спеціальною підставкою, описаної в одному з панентов Apple, а також думці генерального директора Nokia про Apple і її успіхи.

Смертельний захоплення

Здавалося, жахи Антеннагейта закінчилися для Apple ще в минулому році спеціальній прес-конференцією, на якій Стів Джобс розповів про аналогічні проблеми інших виробників, про ретельному підході компанії до питань тестування гаджетів і пообіцяв всім покупцям iPhone 4 безкоштовні бампери в якості вирішення проблеми. Про малу кількість користувачів, які відчувають незручність від «смертельного захоплення» говорять ще й приголомшливі рекордні результати новорічного фінансового кварталу.

Тим не менш, деякі користувачі, які встигли отримати перші CDMA-моделі iPhone 4, встигли поскаржитися на аналогічні проблеми, що виникають при використанні нового «задушливого прийому» під назвою Смертельне Обійми: двома руками обхопити телефон і його екран з усіх боків (перші 4 хвилини відео можна не дивитися).

Капітан підказує, що цей вид захоплення складно відтворити в нормальних умовах експлуатації, а тому проблема, швидше за все, знову штучно нагнітається. У світлі цього цілком логічним виглядає невисокий рейтинг відео на YouTube.

Думка Стефана Элопа про Apple

В інтернет просочилася лист, розісланий усім своїм співробітниками керівником Nokia Стефаном Элопом (Stephan Elop), в якому він крім усього іншого відверто скаржиться на поточне положення справ на ринку смартфонів після виходу iPhone і визнає успіхи Apple:

У 2008 році частка Apple на ринку смартфонів вартістю 300$+ становила всього 25%; до 2010 року вона зросла до 61%. Вони рухаються по стрімкій траєкторії з 78% зростанням доходів з року в рік за даними 4 кварталу 2010 року. Apple продемонструвала, що споживачі будуть купувати дорогі телефони, якщо вони добре і зручно зроблені, а розробники стануть створювати для них програми. Вони змінили правила гри, і сьогодні Apple належить до «high-end» сегменту.

Також, CEO Nokia вказав на обсяги продажів смартфонів на Android, які вже перевищили аналогічні показники фінського гіганта, і натякнув на те, що компанія не збирається здаватися, розраховуючи перейти до аналогічної екосистемі. Здається, в недалекому майбутньому нас очікує оголошення про співробітництво з Microsoft або Google. На мій погляд, перше більш імовірно.

Нові моделі HP TouchSmart і патент Apple

У великому патентному портфелі Apple чого тільки не знайдеш. Був серед них і патент, що описує сенсорний iMac на спеціальній підставці, яка може змінювати положення екрана стосовно користувача:

HP не стала чекати, поки яблучна компанія випустить свою реалізацію такого комп’ютера і представила дві моделі сенсорних моноблоків TouchSmart 610 і TouchSmart 9300 (подробиці на Engadget).

З іншого боку, мій старенький монітор ASUS хоч і не сенсорний, але теж вміє складатися аналогічним чином. Тому незрозуміло, чи має сенс взагалі патентувати подібні речі.