У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про живу трансляцію найближчій презентації Apple, нові заходи щодо поліпшення безпеки облікових записів iCloud, озвучені Тімом Куком на цьому тижні, і випуск мобільного додатку TestFlight, який в майбутньому допоможе розробникам набагато простіше тестувати свої програми.

Пряма трансляція презентації Apple

В четвер Apple злегка оновила офіційний сайт, повідомивши про плани транслювати свою найближчу презентацію в прямому ефірі . На новій сторінці Live представлений зворотний відлік днів, годин, хвилин і секунд, що залишилися до початку заходу, на тлі великого логотипу компанії, отбрасывающего довгу тінь.

Швидше за все, Apple також буде вести пряму трансляцію на Apple TV. Для цього в день заходу на маленькій чорній коробочці має з’явитися окремий канал, як вже неодноразово траплялося в минулому. Нагадаю, івент відбудеться у вівторок 9 вересня в Центр виконавських мистецтв Флінта в Купертіно, де Apple провела кілька знакових презентацій у своїй історії, включно анонс оригінального Macintosh тридцять років тому.

Тім Кук пообіцяв додатковий захист для iCloud

В останньому інтерв’ю The Wall Street Journal Тім Кук пообіцяв посилити захист iCloud, розширивши двоетапну перевірку і додавши більше повідомлень для користувачів при роботі з обліковими записами. На вищеперелічений заходи компанії з Купертіно довелося піти після того, як хакери зламали акаунти деяких голлівудських актрис і злили в мережу сотні оголених фотографій і відео-роликів.

Щоб знизити ймовірність подібних витоків в майбутньому, містер Кук пообіцяв попереджати користувачів електронною поштою або за допомогою push-повідомлень, коли хто-небудь спробує змінить пароль облікового запису, відновити резервну копію iCloud на новий пристрій або коли обліковий запис буде вперше прописана на мобільному гаджеті. До цього користувачі отримували повідомлення у разі зміни паролю або входу в обліковий запис з невідомого пристрою, а ось про відновлення даних iCloud зараз компанія не повідомляє.

Зі слів Тіма Кука зміни в системі повідомлень вступлять в силу через пару тижнів і дозволять власникам яблучних продуктів практично миттєво реагувати на потенційні зломи. Наприклад, змінити пароль або повідомити службу підтримки Apple. Однак, генеральний директор яблучної компанії вважає, що цих заходів буде недостатньо, оскільки злом пов’язаний не стільки з технологіями, стільки з людським фактором.

«Коли я намагаюся поглянути зі сторони на цей жахливий сценарій та уявити, що ще ми могли би зробити, я в першу чергу думаю про обізнаності. Мабуть, ми теж несемо певну відповідальність за це. Хоча даний злом не пов’язаний з інженерією».

Нарешті, Тім Кук пообіцяв розширити дію системи двоетапної перевірки на доступ до акаунтів iCloud з мобільних пристроїв на зразок iPhone і iPad. Більшість юзерів досі не користуються цією мірою захисту, тому компанія планує проводити роз’яснювальну роботу зі своїми клієнтами.

Додаток TestFlight вже доступна в App Store

На початку цього року я писав на сторінках «Маковода» про купівлю Burstly — компанії, яка розробила популярний сервіс для бета-тестування iOS-додатків під назвою TestFlight. А на конференції WWDC 2014 представники Apple розповіли про плани інтегрувати даний сервіс з iOS 8. Для цього компанія з Купертіно разом з оновленим порталом iTunes Connect випустила універсальний мобільний додаток TestFlight.

TestFlight дозволяє розробникам запрошувати користувачів на бета-тестування своїх додатків на iPhoen, iPad або iPod touch. Як тільки ви приймете це запрошення, TestFligh дозволить легко встановлювати або оновлювати нові бета-версії iOS-програм. Процес бета-тестування ще ніколи не було таким простим.

  • Все, що потрібно розробникам для надсилання запрошення, це вашу адресу електронної пошти.
  • Прийміть запрошення для відкриття TestFlight і установки програми.
  • Надалі TestFlight буде повідомляти вас про вихід нових версій.
  • Оновіть програму до останньої версії і продовжуйте тестування.

Варто відзначити, що це перший додаток в App Store, який сумісний тільки з iOS 8. Тому встановити його можуть зареєстровані розробники і користувачі з бета-версією мобільного прошивки.