У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про закінчення співпраці між Apple і GT Advanced Technologies, оновлені плани будівництва Кампусу 2.0 і продаж чергового робочого комп’ютера Apple I за рекордну суму на аукціоні.

Співпраця між Apple і GT припинено

Ось і підійшла до кінця недовга історія співпраці між Apple і її постачальником сапфірового скла GT Advanced Technologies. На цьому тижні обидві компанії офіційно розірвали укладений раніше контракт. Найближчим часом GT повністю припинить операційну діяльність на заводі в Арізоні, остаточно звільнить всіх співробітників і почне пошук покупців для продажу 2000 печей, встановлених на цьому заводі і використовуються для випалу сапфіра, щоб виплатити борги Apple:

Згідно з умовами мирової угоди, яке спрямоване на затвердження в Суд з питань банкрутства США, GT буде звільнений від усіх зобов’язань в рамках різних угод з Apple. GT збереже право власності на все виробництво, допоміжне і інвентаризаційна майно, що знаходиться у місті Меса, і розробить для Apple механізм погашення боргу в розмірі 439 млн. доларів протягом чотирьох років без відсотків після продажу печей для випалу сапфіра. Угода передбачає звільнення від будь-яких взаємних претензій. GT також збереже контроль над своєю інтелектуальною власністю і отримає можливість продавати технології виготовлення сапфіра без будь-яких обмежень.

GT Advanced Technologies подали заявку на банкрутство на початку цього місяця. Неприємності у компанії почалися ще в лютому, коли вона не отримала черговий кредит від Apple, оскільки ніяк не могла налагодити виробництво сапфіра належної якості. Ймовірно, після цього керівництво GT вирішило припинити співпрацю незважаючи на те, що Apple обіцяла допомогти подолати технічні проблеми.

Оновлені плани будівництва Кампусу 2.0

Днями Apple направила до міської ради Купертіно оновлені плани будівництва свого Кампусу 2.0, які сигналізують про готовність перейти до другої фази будівництва. У масивному 72-сторінковий PDF-документі описуються невеликі зміни, які яблучна компанія внесла в районі Тантау-авеню, що знаходиться по сусідству з новою «космічною» штаб-квартирою.

У загальній складності Apple збирається побудувати 4 нових будівлі площею 56 тис. м2, які поселять 2200 співробітників і будуть включати п’ятиповерхову автостоянку на 1740 паркувальних місць. Крім офісного простору в центральному чотириповерховій будівлі на Тантау-авеню розміститься вбудований гараж. Два інших двоповерхові будови будуть служити для тестування продуктів.

Спочатку Apple збиралася почати забудову цієї території паралельно зі зведенням будівлі головного Кампусу 2.0, але потім переглянула свої можливості і вирішила зрушити ці роботи на більш пізній термін — у другу фазу — щоб скоротити витрати на будівництво. Слухання міської ради щодо затвердження оновлених планів відбудеться 15 листопада цього року.

Працює Apple I пішов з молотка за рекордну суму

У середині тижня В Нью-Йорку відбувся черговий аукціон, на якому був виставлений Apple I. Як повідомляє агенція Reuters, торги виявилися настільки гарячими, що в результаті комп’ютер пішов з молотка за рекордну суму 905 тис. доларів. Переможну ставку зробив музей Генрі Форда з міста Дірборн (штат Мічиган).

Відповідно до опису, лот є одним з п’ятдесяти Apple I, які були зібрані Стівом Возняком у гаражі Стіва Джобса для продажу в комп’ютерному магазині Byte Shop. У свій час було вироблено близько 200 подібних комп’ютерів, а продавалися вони за «красивою» ціною в 666,66$. На материнській платі міститься маркування «01-0070».

На сьогоднішній день у світі залишилося лише кілька Apple I в робочому стані. Роком раніше німецький аукціонний будинок Брекер виставив на продаж два таких комп’ютера в оригінальній упаковці. Перший був проданий за 330 тис. доларів, в той час як за другий — повністю робочий — переможець віддав 671,4 тис. доларів, оскільки разом з ним розігрувалося лист оригінальному власнику Apple I за підписом Стіва Джобса.