У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про подальший потенціал використання технології NFC в яблучних смартфонах, установку iOS 8 більш ніж на половину іДевайсов, черговий рекорд акцій Apple і нову мультимедійну систему Alpine з підтримкою CarPlay.

Не єдиними платежами

Основним призначенням чіпів NFC, які з’явилися в iPhone 6 і iPhone 6 Plus, є забезпечення роботи платіжної системи ? Pay, але у Apple, судячи з усього, є й інші плани на цю безконтактну технологію. Як повідомляє The Information, в даний момент веде переговори з компаніями по використанню оснащених NFC пристроїв як електронних перепусток в будівлі і квитків громадського транспорту.

Як повідомляють джерела, представники Apple домовляються з великими технологічними компаніями на кшталт HID Global і Cubic, які забезпечують безпечний доступ в будівлі і розробляють системи тарифікації транзитного проїзду. Прес-служби цих компаній відмовилися коментувати будь-які взаємини з Apple, але їх керівники обговорюють можливість інтеграції систем з iPhone.

Крім iPhone 6 і iPhone 6 Plus NFC-чіпи можна знайти в Air iPad 2 і iPad mini 3, однак відсутність NFC-антени не дозволяє використовувати яблучні планшети для безконтактних платежів в магазині — з їх допомогою користувачі можуть здійснювати тільки внутрішні покупки In-App Purchases в мобільних додатках. Швидше за все, наступні покоління iPad також отримають антену і, може бути, зможуть оплачувати проїзд в громадському транспорті.

iOS 8 встановлена на 52% іДевайсов

Через п’ять з половиною тижнів з моменту релізу iOS 8 нова мобільна прошивка встановлена вже на 52% сумісних iPhone, iPad і iPod touch. Ці дані з’явилися днями на порталі для зареєстрованих iOS і Mac-розробників у вигляді ось такий простий діаграми:

Менша половина власників іДевайсов продовжує працювати на старих прошивках. Зокрема, 43% користувачів до цих пір не зважилися встановити iOS 8, а решта 5% гаджетів досі не можуть розлучитися зі скевоморфным інтерфейсом. Це досить хороший результат, особливо в порівнянні з конкурентами.

Черговий рекорд акцій Apple

Акції Apple продовжують оновлювати історичний максимум: вчора ввечері до закриття торгів цінні папери компанії з Купертіно коштували 106,74$, і сьогодні продовжили зростати — 107,34$ на момент написання цього номера «Яблуні». Таким чином $AAPL досягли свого рекордного значення з моменту дроблення в пропорції 7:1, яке відбулося у червні цього року.

Відразу після дроблення акції Apple продавалися за ціною в 92,19$, і за цей час додали у вартості більше 16%. Ринкова капіталізація компанії впритул наблизилася до позначки 630 млрд. доларів і, судячи з усього, не збирається зупинятися на досягнутому.

Alpine теж підтримує CarPlay

У понеділок відомий виробник аудіо-обладнання Alpine представив свою першу магнітолу iLX-007 з підтримкою функції CarPlay, яка дозволяє інтегрувати iOS 8 з інформаційно-розважальною системою сумісних автомобілів і користуватися деякими можливостями iPhone, включаючи дзвінки по телефону, читання та надсилання текстових повідомлень, прослуховування музики і використання навігації прямо під час руху.

Пристрій Alpine може похвалитися більш демократичною ціною в 800$, в порівнянні з конкуруючою моделлю Pioneer NEX8000 (1400$). Правда, можливостей вона пропонує теж на порядок менше «піонерської»: вона не підтримує відтворення з CD/DVD, у неї немає слота для карток microSD. Центральним елементом моделі Alpine є 7-дюймовим ємнісним екраном і відображаються на ньому мобільні додатки. Також виробник передбачив кнопку для швидкого виклику Siri під дисплеєм.

Мультимедійні рішення Alpine і Pioneer досі залишаються єдиними пристроями на ринку, за допомогою якого водії можуть почати користуватися CarPlay не купуючи нову машину.