У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про рекордні продажі iPhone в святковому кварталі, аукціон від третього засновника Apple та намір Foxconn побудувати завод з виробництва дисплеїв з застосуванням сапфірового скла.

Рекордні продажі iPhone в Q1 2015

Цей квартал може стати рекордним для Apple не тільки з точки зору прибутку, але і кількості проданих Айфонів. Аналітик KGI Securities Мін-Чі Куо вважає, що компанія з Купертіно може відзвітувати про продаж 71,5 млн. яблучних смартфонів. Велика частина цієї суми припадає на частку останніх поколінь iPhone — мова йде про 57 млн. мобільних гаджетів.

На думку аналітика, звичайна Шістка продавалася набагато краще, ніж 6 Plus. Співвідношення між моделями може описуватися пропорцією 2:1 на користь пристрою з меншим екраном. Також хороші результати повинні показати iPhone 5c і iPhone 4S перед тим, як яблучна компанія остаточно зніме їх з виробництва протягом наступного року.

Аукціон від третього засновника Apple

Майже за 4 десятиліття багато люди стали багатшими завдяки Apple, але Рональд Уейн не входить в їх число. Разом зі Стівом Джобсом і Стівом Возняком він був третім засновником найбільшого технологічного гіганта сучасності, але через два тижні після підписання установчих документів раптово вирішив продати свою частку всього за 2300$, хоча зараз вона б коштувала десятки мільярдів.

Так чи інакше, Уейн вирішив надолужити згаяне і виставив на аукціон колекцію рідкісних документів, що відносяться до компанії з Купертіно, очікуючи отримати за них від 30 до 50 тис. доларів. Серед них керівництво користувача Apple I, креслення корпусу Apple II, які значно відрізняються від того, що згодом було випущено у продаж, форма замовлення Apple II і безліч інших документів в хорошому стані.

Це вже не перший раз, коли на торги виставляються подібні документи. Кілька років тому Сотбіс продав установчий договір від 1 квітня 1976 року за підписом усіх засновників Apple. Однак нечувану суму в $1,6 млн. отримав зовсім не Рональд Уейн — він встиг продати свою копію в середині 90-х за пару тисяч доларів.

Foxconn приходить на зміну GT Advanced

Foxconn, головний партнер Apple в питаннях складання iPhone, планує заповнити порожнечу, що утворилася в результаті банкрутства GT Advanced Technologies, та налагодити виробництво сапфірового скла для наступного покоління яблучних смартфонів. Про це повідомляє тайванське ділове видання Focus Taiwan з посиланням на China Economic Weekly.

За наявними даними, Foxconn отримав всі необхідні дозволи від місцевої влади на будівництво фабрики по виробництву компонентів для мобільних дисплеїв площею 133 гектари в безпосередній близькості від заводу у Чженчжоу, що займається складанням iPhone 6. Журналісти відзначають, що Apple «не втрачає надії використовувати сапфірове скло наступного покоління своїх смартфонів», але при цьому досить обережно оцінює власні можливості, боячись аналогічних труднощів у його виробництві і можливого дефіциту.