У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про вихід декількох програмних оновлень для Final Cut Pro X, Xcode, пошуки нового інженера в команду розробників програми Карти для iOS і OS X, а також поява святкових різдвяних радіостанцій в iTunes Radio.

Оновлення Final Cut і Xcode

Протягом цього тижня Apple випустила відразу кілька оновлень для своїх програмних продуктів. Першим ділом користувачам стала доступна нова версія Final Cut Pro X 10.1.4, в якій крім традиційних поліпшень і виправлень помилок були зроблені наступні зміни:

  • додано нативна підтримка імпорту, редагування і експорту файлового контейнера MXF з допомогою оновлення Pro Video Formats 2.0;
  • додана опція експорту файлів у форматі AVC-Intra MXF;
  • додана підтримка імпорту і редагування з допомогою Panasonic AVC-LongG-медіа;
  • усунена проблема з автоматичним резервним копіюванням бібліотек;
  • виправлені помилки, із-за яких кліпи з певною частотою кадрів неправильно імпортувалися з камер Canon і Sanyo;
  • вирішені проблеми, які могли перервати тривалий імпорт при включеній функції App Nap;
  • виправлена робота стабілізації для 240-fps відео.

У свою чергу, оновлення Xcode усуває декілька помилок, в тому числі основні причини збоїв SourceKit при роботі зі Swift, і підвищує стабільність інструментів для розробки Mac і iOS-додатків.

Завантажити дані апдейти можна абсолютно безкоштовно з Mac App Store за наступними посиланнями:

  • Final Cut Pro X 10.1.4
  • Xcode 6.1.1

Крім цього протягом тижня в Mac App Store з’являвся апдейт для Safari 8.0.1, але з невідомих причин компанія з Купертіно його прибрала через кілька хвилин після випуску.

Пошуки нового інженера для розробки Карт

Apple продовжує працювати над розвитком своїх Карт для iOS і OS X, і нова вакансія дозволяє припустити, що в майбутньому вона збирається активніше використовувати краудсорсінг та інтеграцію з Siri і Passbook.

В якості програмного інженера вашої головним обов’язком буде розробка висококласного користувальницького інтерфейсу і поліпшення функції «Повідомити про проблему» в додатку Карти. Ви будете тісно співпрацювати з безліччю дизайнерів і інженерів компанії для додавання нових функцій і створення кращих можливостей для краудсорсингу картографічних даних. Ви також зможете працювати над фреймворками і плагінами, які дозволять глибше інтегрувати Карти з іншими частинами мобільної операційної системи на зразок Siri і Passbook.

Відразу після запуску на нові Карти обрушився шквал критики користувачів за низьку якість даних і велика кількість помилок, але останнім часом Apple кардинально перекроїла і розширила команду розробників свого сервісу за рахунок покупки ряду картографічних компаній і стартапів начебто C3 Technologies, Broadmap, Embark, Hopstop, WifiSlam і Locationary.

Святкові станції iTunes Radio

Незадовго до католицького різдва компанія з Купертіно додала в каталог iTunes Radio десяток нових радіостанцій, пов’язаних з новорічними святами. На них звучать композиції у різноманітних жанрах, починаючи від пісень для дітей і закінчуючи класичною музикою.

Різдвяні радіостанції можна слухати через iTunes на Mac або PC, а також у стандартному додатку Музика в iOS. На жаль, даний яблучний сервіс доступний тільки для власників американських і австралійських облікових записів Apple ID, хоча спочатку передбачалося, що iTunes Radio буде запущений в більшості країн світу вже в цьому році.