У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про вихід оновлення Safari 8.0.2, остаточна відмова від карт Google Maps, плани з будівництва науково-дослідного центру в Японії і нового співробітника Apple.

Safari 8.0.2

Сьогодні ввечері компанія Apple випустила оновлену версію свого стандартного браузера OS X. За винятком останнього пункту, офіційні примітки до релізу Safari 8.0.2 повторюють список змін і поліпшень попереднього апдейта, Safari 8.0.1, випущеного вісім днів тому і віддаленого практично відразу після релізу:

  • усунені помилки, які не дозволяли синхронізувати історію переглянутих сторінок без включення iCloud Drive;
  • вирішено проблему, через яку збережені паролі переставали автоматично заповнюватися після додавання двох пристроїв в iCloud Keychain;
  • покращена продуктивність WebGL-графіки на комп’ютерах з Retina дисплеями;
  • додана можливість імпортувати логіни і паролі з Firefox;
  • усунена рідкісна проблема, при виникненні якої деякі користувачі не могли запустити Safari після установки оновлення 8.0.1.

На момент публікації «Яблуні» завантажити Safari 8.0.2 можна за допомогою Mac App Store на вкладці Updates. Трохи пізніше я додам пряме посилання на файл інсталятором, як він з’явиться на сайті підтримки компанії з Купертіно.

Крім цього, для користувачів Mountain Lion і Mavericks стали доступні оновлення Safari 6.2.1 і Safari 7.1.1, які виправляють ряд критичних вразливостей в WebKit.

Apple остаточно позбавилася від Google Maps

Через п’ять місяців після «відлучення» Google Maps від церкви веб-додатки Find My iPhone у бета-версії iCloud.com у липні цього року Apple перестала використовувати Гуглокарти і на основному сайті свого хмарного сервісу. Тепер для відображення місцезнаходження загублених або вкрадених іДевайсов компанія застосовує свої Карти.

Таким чином, Apple остаточно завершила перехід на власне картографічне рішення, представлене ще в 2012 році. Незважаючи на критику з боку користувачів, більшість додатків компанії інтегрували яблучні Карти практично відразу після релізу iOS 6, але сайт iCloud.com залишався останнім елементом екосистеми, де використовувалися Google Maps.

Науково-дослідний центр в Йокогамі

У вівторок прес-служба Apple повідомила журналістам The Wall Street Journal про плани по відкриттю нового науково-дослідного центру: «Ми раді розширити нашу діяльність в Японії завдяки будівництву нового центру технічного розвитку в Йокогамі. Він дозволить створити безліч нових робочих місць».

Ця новина з’явилася після заяви японського прем’єр-міністра Сіндзо Абе про зацікавленість компанії з Купертіно в перенесенні «передових наукових розробок» в Країну висхідного сонця. Абе також зазначив, що цей центр стане одним з найбільших в Азії».

На жаль, компанія не надала подробиць майбутнього проекту, але місцеве ділове видання Nikkei припустило, що новий центр буде вивчати здоров’я людини та екологічно чисті технології. Крім цього, Apple в даний момент спонсорує медичні дослідження в Йокогамі, пов’язані з артеріальним тиском і рівнем цукру в крові.

Нові співробітники

Apple продовжує розширювати свою команду по розробці аудіо-компонентів і недавно прийняла на роботу Дана Массье (Data Massie), що володіє 30-річним досвідом у створенні програмного і апаратного забезпечення для цифрової обробки сигналів. За свою багаторічну кар’єру він встиг попрацювати з такими великими компаніями, як Audience і Waves, де займався розвитком архітектури DSP-чіпів і «найбільш просунутих алгоритмів обробки аудіо для поліпшення мови».

Більш того, в молодості Массье вже встиг трохи попрацювати в NeXT і Apple на посаді менеджера з апаратного забезпечення. Зокрема, в 2002 році він відповідав за розробку систем введення/виводу аудіо для яблучних десктопів і ноутбуків. З iPhone, цілком ймовірно, він теж знайомий не з чуток, так як для Четвірки і 4S компанія з Купертіно використовувала чіпи Audience, в якій Дана провів останні 9 років, а технологія шумозаглушення earSmart стала ключовим компонентом при створенні Siri.

Швидше за все, чимось подібним він продовжить займатися і зараз. Тільки на новому місці з іншими ветеранами аудіо-індустрії, пополнившими штат Apple в останні кілька місяців.