У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про дедлайн для зареєстрованих iOS-розробників, можливе розширення платіжної системи ? Pay та інтеграцію технології CarPlay в автомобілі Hyundai.

Дедлайн для iOS-розробників

Днями Apple в черговий раз нагадала зареєстрованим iOS-розробників про те, що з 1 лютого 2015 року всі надіслані на рецензію в App Store мобільні додатки повинні бути адаптовані до iOS 8 SDK і підтримувати 64-бітну архітектуру. Вперше компанія повідомила про це в жовтні, відразу ж після релізу iPhone 6 і iPhone 6 Plus.

В електронному листі також йдеться, що починаючи з 1 червня наступного року ті ж самі вимоги будуть пред’являтися і до всіх оновленням існуючих мобільних програм та ігор. Таким чином Apple хоче переконатися, що розробники будуть використовувати самі останні технології, запропоновані яблучної компанією.

Дорогий Розробник,

Як і було оголошено в жовтні, починаючи з 1 лютого 2015 року нові iOS-додатки, що надсилаються в App Store, повинні підтримувати 64-бітний режим і бути адаптовані до iOS 8 SDK. Починаючи з 1 червня 2015 року аналогічним вимогам повинні відповідати всі оновлення мобільних додатків.

Для додавання 64-бітного режиму в ваш проект ми рекомендуємо використовувати стандартну налаштування «Standard architectures» для білду в Xcode, щоб отримати окремі виконувані файли для 32-bit і 64-бітного коду.

64-бітний режим в iOS-додатках знайшов сенс минулої осені після того, як Apple представила iPhone 5s з процесором A7. На сьогоднішній день крім цього смартфона 64-розрядні інструкції підтримують iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, Air iPad 2, iPad mini 2 і iPad mini 3.

Apple думає над розширенням ? Pay

Платіжна система ? Pay, яка стала одним з головних нововведень в iOS 8 і останніх поколіннях iPhone, на даний момент офіційно працює тільки в Сполучених Штатах. Однак нова вакансія на сайті Apple дозволяє припустити, що компанія активно працює над тим, щоб зробити цю функцію доступною і в інших країнах світу.

Як повідомляє ресурс iClarified, лондонському філії Apple потрібно інтерн, який буде займатися «розширенням ? Pay в країнах Європи, Середньої Азії, Індії та Африки» і працювати з платіжними мережами і продавцями з цих держав. Купертіно ніколи вголос не говорило про дату, коли цей сервіс може вийти за межі США, але за словами представників Visa, їх компанія працювала з Apple для запуску платіжної системи в Європі в 2015 році.

Існує ще один цікавий момент: незважаючи на територіальні обмеження, жителі інших країн без проблем розплачуються за допомогою ? Pay через касові апарати з підтримкою NFC (наприклад, в mcdonald’s). Основною умовою є наявність кредитної картки, емітованої американським банком. Тому якщо Apple досягне домовленості з місцевими фінансовими установами, подальше розширення її платіжної системи має відбутися відносно безболісно.

Hyundai додасть підтримку CarPlay в свої автомобілі

Сьогодні компанія Hyundai повідомила про намір показати свою нову мультимедійну систему на виставці CES 2015, яка відбудеться в наступному місяці. Дана система отримала назву Display Audio і може похвалитися кольоровим сенсорним дисплеєм, що встановлюється в приладову панель автомобіля.

Слідуючи останнім тенденціям, інженери Hyundai вирішили позбутися від функцій, якими водії користуються найменше, — вбудованої навігації та CD-програвача. Замість цього вони зосередилися на інтеграції автомобільного фреймворку iOS CarPlay, який дозволяє водіям здійснювати дзвінки, обмінюватися текстовими повідомленнями, слухати музику, використовувати картографічний сервіс Apple та адаптовані програми прямо на дисплеї інформаційно-розважальної системи автомобіля. А керувати Display Audio можна буде голосовими командами за допомогою окремої кнопки на рульовому колесі для запуску функції Siri Eyes Free.

За словами прес-служби концерну, спочатку Display Audio буде встановлюватися лише на певні моделі автомобілів Hyundai 2016 модельного ряду, які надійдуть у продаж вже в наступному році. Але потім ця мультимедійна система стане стандартом для всієї лінійки автовиробника.