У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про вихід оновленої версії iTunes 12.1, несподівану проблему iTunes Connect, з якою вчора зіткнулися багато зареєстровані iOS-розробники, і розчаровують квартальні підсумки Samsung.

Оновлення iTunes 12.1

Сьогодні вночі компанія Apple випустила оновлення iTunes. Незважаючи на те, що апдейт отримав номер 12.1, він досить скромний і додає в стандартний мультимедійний програвач OS X всього кілька незначних змін. Найбільш відомим з них є новий віджет для Центру повідомлень Yosemite, що дозволяє швидко управляти відтворенням музики, а якщо ви слухаєте iTunes Radio — дізнаватися вартість поточного треку і купити його в кілька кліків.

Також оновлення покращує загальну сумісність і продуктивність iTunes під час синхронізації iPhone, iPad і iPod touch, а також включає в себе оновлений тур «Ласкаво просимо в iTunes», покликаний познайомити користувачів-новачків з основними можливостями медіа-комбайну. Цей тур був розміщений на офіційному сайті Apple в минулому році, але зараз його адаптували до нової версії і включили в збірку плеєра.

Знайти iTunes 12.1 можна в Mac App Store на вкладці «Оновлення».

Несподівана проблема iTunes Connect

Вчора ввечері багато зареєстровані iOS-розробники зіткнулися з вельми дивною поведінкою iTunes Connect: зайшовши на цей сайт вони з подивом виявили, що знаходяться не в свого облікового запису, а в чиємусь іншому записі, і замість своїх додатків сервіс відображав мобільний софт зовсім інших розробників.

На щастя, «непрохані гості» не могли нічого зробити з додатками, показаними в панелі управління, оскільки будь-яка дія викликало помилку «Неможливо обробити запит» і редирект на головну сторінку сервісу. Інформація про продажі також була недоступною.

Через деякий час компанія з Купертіно відключила сайт і підтвердила технологічних ресурсів, що зі схожою проблеми схильний не тільки iTunes Connect, але також сайт для бета-тестування TestFlight. А ще через кілька годин працездатність обох сервісів була повністю відновлена.

Samsung знову розчаровує

Через кілька днів після анонсу Apple настав час Samsung поділитися квартальними підсумками. Але порадувати своїх інвесторів технологічному гіганту не вдалося. Незважаючи на те, що це були святкові і зазвичай найприбутковіші три місяці в році, ніякі рекорди головному конкурентові яблучної компанії на мобільному ринку не підкорилися.

За цей проміжок часу Samsung заробила 5,3 трлн. он (?4,9 млрд. доларів), що на 27% менше у порівнянні з аналогічним кварталом рік тому. Що цікаво, доходи корейців падають вже п’ять кварталів поспіль. У той же час Apple відзвітувала про прибуток до 18 млрд. доларів, який встановив світовий квартальний рекорд серед усіх коли-небудь існували комерційних компаній. Цього вдалося домогтися багато в чому завдяки стабільному попиту на iPhone 6 і iPhone 6 Plus.

За весь фінансовий рік, який у Samsung збігається з календарним, корейці заробили всього 25 трлн. он, що на третину менше торішніх показників. Компанія не повідомила кількість проданих телефонів, але аналітики вважають, що даний показник зменшився на 65% — жахлива цифра, чи знаєте. Єдиним підрозділом, яке показало хоч який-небудь зростання в цьому кварталі, став бізнес по виробництву напівпровідників — його доходи зросли до 2,7 трлн. геть, але вони не здатні кардинально вплинути на загальну картину.