У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про реліз невеликого оновлення iTunes 12.1.1 для Windows, публікацію чергового звіту про відповідальність постачальників Apple і можлива поява сканера відбитків пальців Touch ID в наступних поколіннях яблучних ноутбуків, Magic Trackpad і Magic Mouse.

iTunes 12.1.1 для Windows

Сьогодні вночі компанія з Купертіно вирішила порадувати Windows-користувачів скромним оновленням свого мультимедійного програвача. Якщо вірити приміток до релізу, iTunes 12.1.1 усуває проблему, яка заважала плавного відтворення аудіо, покращує синхронізацію iPhone і iPad з поштовим клієнтом Microsoft Outlook і підвищує сумісність з пристроями, призначеними для читання з екрану.

Знайти це оновлення можна на сайті Apple або в утиліті Software Update. Зверніть увагу, що після його установки потрібно перезавантажити комп’ютер.

Звіт про відповідальність постачальників

Днями яблучна компанія опублікувала у себе на сайті вже дев’ятий рахунку про звіт про відповідальність постачальників (PDF), представивши на суд громадськості результати щорічної програми аудиту виробничих партнерів в 2014 році. За останні 12 місяців Apple провела в загальній складності 633 перевірки, охопивши понад 1,6 млн. робітників у 19 країнах світу, а також провела додаткове опитування 30 тис. осіб на предмет умов їх праці.

Купертіно домоглося від своїх постачальників, щоб ні один з робітників на складальних лініях Apple не оплачував послуги рекрутингових агентств. У минулому претендентам доводилося давати подібним організаціям чималі суми, часто перевищують місячну зарплату, за допомогу у влаштуванні на завод Apple. В деяких випадках — агентства відбирали паспорти у цих людей і не віддавали до тих пір, поки вони не розплачувалися з рекрутерами.

Apple також досягла істотного прогресу у виключенні зі своєї ланцюжка постачальників так званих «конфліктних мінералів», доходи від продажу яких отримують збройні групи, пов’язані з порушенням прав людини. До кінця 2014 року аудитори компанії встигли перевірити 135 плавильних заводів і підтвердили, що всі вони відповідають умовам програми Conflict-Free Smelter Program. Чотири фабрики були виключені з ланцюжка постачальників за відмову від участі у даній програмі, а ще 64 заводу будуть проінспектовані протягом нинішнього року.

Незважаючи на попередні зусилля, деякі заводи продовжують використовувати працю неповнолітніх. У 2014 році на шести фабриках було виявлено 16 подібних випадків. У кожному з них компанія зобов’язала постачальників за свій рахунок повернути підлітків додому, продовжити виплачувати їм зарплату і, найголовніше, оплатити навчання в кожному навчальному закладі за вибором незаконно найнятого неповнолітнього робітника.

Макбука можуть обзавестися Touch ID

Як повідомляє тайваньський веб-сайт Apple.club.tw, компанія з Купертіно задумалася над інтеграцією Touch ID деякі свої настільні продукти. У статті, що посилається на джерела з компаній-підрядників Apple, йдеться про те, що у MacBook Air і MacBook Pro сканер відбитків пальців буде розміщений над трекпадом, а у Magic Mouse і Magic Trackpad — вбудований безпосередньо в гаджет.

Таким чином компанія планує надати користувачам Mac настільки ж простий і елегантний спосіб підтвердження своєї особи для входу в систему або здійснення покупок в iTunes або Mac App Store, як у поточних покоління iPhone і iPad. Однак інтеграція Touch ID яблучні трекпеда та миші може доставити головного болю інженерам Apple, адже їм доведеться додатково вирішувати завдання безпечної передачі аутентифікаційних даних по бездротовому каналу. А у ноутбуків занадто мало місця між трекпадом і клавіатурою, щоб розмістити там новий сенсор.

Насправді, незважаючи на певну «розмитість» чуток, особисто я впевнений, що інтеграція Touch ID Маки — лише питання часу. Цікаво, якою вона вийде.