У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про водонепроникність годин ? Watch, приваблива пропозиція для користувачів сервісу Google Play Music, які тепер зможуть зберігати у цьому хмарному сервісі до 50 000 треків безкоштовно, а також рекордний прибуток Apple на ринку смартфонів в останньому календарному кварталі 2014 року.

Водонепроникність ? Watch

Днями Тім Кук вирушив до Німеччини, де зустрівся з канцлером Ангелою Меркель, відвідав редакцію відомого німецького видання Bild і заглянув в берлінський Apple Store. В ході розмови з працівниками роздрібної мережі він заявив, що останнім часом не розлучається зі своїми ? Watch, навіть у душі, про що повідомляє популярний «околояблочный» блог iGen.

Ці слова генерального директора Apple можуть означати тільки одне: яблучні інженери невтомно працюють над підвищенням водонепроникності «розумних годин», оскільки спочатку компанія з Купертіно дотримувалася дещо іншої думки — користувачам не варто боятися, що пристрій може намокнути під дощем або під час миття рук, але перед водними процедурами або походом в басейн ? Watch ще у вересні минулого року доводилося знімати.

Крім цього Тім Кук в черговий раз повідомив, що заряджати свої годинники йому поки що доводиться кожну ніч, і пообіцяв запустити платіжний сервіс Pay в Європі «до кінця цього року».

В Google Play Music можна безкоштовно зберігати до 50 000 треків

У середу Google анонсував зміни в умовах роботи свого музичного сервісу Google Play Music, істотно збільшивши кількість треків, які користувач може зберігати при роботі з безкоштовною облікового запису. Якщо раніше стандартний план був обмежений 20 тисячами композицій, то тепер юзери з легкістю можуть зберігати в хмарі 50 тисяч пісень, після чого слухати їх через програму Google Music Manager на iPhone або iPad в мобільному додатку, в браузері або на Android-пристроях.

Google сподівається, що людям сподобається їх музичний сервіс, що надалі вони перейдуть на платну підписку (10$/міс), яка дозволить їм отримати доступ до мільйонів пісень за аналогією з Beats Music або Spotify. Пропозиція безумовно може зацікавити деяких користувачів, адже аналог від Apple iTunes Match — надає в певному сенсі більш прості умови: річна передплата за 25$ і можливість завантаження в «хмара» до 25 000 пісень, яких немає в iTunes Store.

Рекордний прибуток в 4 кварталі

Аналітична компанія Strategy Analytics вчора вдень опублікувала результати свого останнього дослідження, згідно з яким в четвертому календарному кварталі 2014 року компанія Apple встановила черговий рекорд, отримавши, ви тільки вдумайтеся в ці цифри, 88,7% від всієї прибутку ринку смартфонів:

Глобальна операційний прибуток на ринку смартфонів за останні 12 місяців зросла на 31% — з 16,2 млрд. доларів в четвертому кварталі 2013 року до 21,2 млрд. доларів в аналогічному кварталі 2014 року. Android-вендори сукупно отримали рекордно низьку 11-відсоткову частку глобальної прибутку, хоча лише рік тому вона становила 29%. Для порівняння, частка прибутку Apple iOS за аналогічний проміжок часу зросла з 71% до 89%.

Інші виробники на ринку смартфонів, включаючи BlackBerry і Microsoft з їх Windows Phone, не заробили навіть однієї десятої відсотка прибутку, що, безумовно, свідчить про велику популярність цих платформ. Сподіваюся, в найближчому майбутньому ніхто навіть не обмовиться про важливість «ринкової частки» чи «приреченість» Apple.