У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про вихід оновлення безпеки OS X Yosemite і невеликого апдейта iPhoto, припинення підтримки Windows 7 для установки через Boot Camp на останніх MacBook Pro і MacBook Air, що вийшли минулого тижня, а також чергову судову перемогу Apple над патентними тролями.

Оновлення Yosemite і iPhoto

Через тиждень після виходу попереднього оновлення безпеки OS X, усуває вразливість «FREAK», компанія з Купертіно випустила вже третій за рахунком подібний апдейт для користувачів Yosemite в цьому році. Він виправляє пару досить неприємних помилок у роботі Зв’язки ключів iCloud і компонента IOSurface, з допомогою яких зловмисник з привілейованої мережевий позицією міг виконати довільний код.

Встановлення цього оновлення рекомендується для всіх користувачів без винятку, а знайти його можна в додатку Mac App Store на вкладці Updates або завантажити з сайту підтримки Apple за наступними посиланнями:

  • Security Update 2015-003 для Yosemite (DMG, 5,5 МБ)
  • Security Update 2015-003 Маків, випущених у 2015 році (DMG, 5 МБ)

Другим за значимістю стало невелике оновлення iPhoto для Mac. Воно не тільки виправляє пару помилок у роботі цієї програми для організації цифрових фотографій, але і покращує її сумісність з майбутнім додатком Фото. У примітках до релізу йдеться про наступні зміни:

  • покращена сумісність під час міграції iPhoto бібліотеки в нове додаток Фото в OS X 10.10.3 (стане доступно навесні цього року);
  • усунені помилки, не дозволяли показувати більше 25 перших зображень в альбомі Facebook;
  • вирішено проблему, через яку програма під час друку могла припинити відповідати на команди користувача.

Знайти це оновлення можна в Mac App Store за посиланням.

Нові Макбука не підтримують Windows 7

Останні покоління MacBook Pro і MacBook Air, представлені минулого тижня в ході презентації «Spring Forward», більше не підтримують інсталяцію Windows 7 через Асистента Boot Camp — яблучна компанія буде надавати драйвери і офіційну підтримку тільки користувачам, що встановили Windows 8 або більш пізні версії. Про це стало відомо у п’ятницю після оновлення спеціальної статті з бази знань Apple під назвою «System requirements to install Windows on your Mac via Boot Camp».

Варто відзначити, що це не перші комп’ютери Mac, які більше не сумісні з Windows 7. У минулому році компанія з Купертіно виключила з цього списку останнє покоління Mac Pro і, цілком можливо, скоро повністю відмовиться від підтримки цієї версії операційної системи Microsoft.

Таке рішення навряд чи обрадує власників яблучних комп’ютерів, адже незважаючи на поважний вік Сімки — її перший реліз відбувся ще в 2009 році, майже шість років тому — вона до цих пір залишається найбільш використовуваної версії Windows. На щастя, у користувача завжди залишається запасний варіант у вигляді популярних пакетів для віртуалізації, наприклад, Parallels Desktop або Vmware Fusion.

Apple виграла ще один патентний позов

На початку тижня з Apple були зняті всі звинувачення в порушенні п’яти патентів на бездротові технології, пов’язані з iPhone і iPad. Спочатку вони належали Nokia, але в наслідку були продані фірмі Conversant, яка особливо довго не роздумуючи подала позов проти яблучної компанії і зажадала через суд 100 млн. доларів ліцензійних відрахувань. Юристи Apple дотримувалися думки, що Купертіно ні в чому не винна, а позивач — неправильно розрахував суму ліцензійних відрахувань, які жодним чином не могли перевищити 1 млн. доларів.

Федерального суду штату Техас знадобилося всього п’ять годин, щоб ознайомитися з матеріалами справи і повністю виправдати Apple. Але навіть у випадку програшу дві третини компенсацій повинні були отримати попередні власники патентів Microsoft і Nokia — оскільки вони погодилися на продаж тільки на цих умовах.

Ось вже багато років Apple залишається улюбленою мішенню подібних «патентних тролів», яким не дають спокою її успіхи. І хоча дуже часто яблучної компанії вдається перемогти, суд іноді стає на бік позивачів, які мають у штаті півтора землекопа і живуть за рахунок таких процесів.