У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про проблеми в роботі сканера відбитків пальців Touch ID, з якими зіткнулися користувачі після установки iOS 8.3, третьому за рахунком благодійному аукціоні з Тімом Куком в ролі головного призу і продовження продажів ? Watch виключно через онлайн-магазин Apple.

Проблеми з Touch ID

Минулої середи відбувся довгоочікуваний реліз прошивки iOS 8.3 для iPhone і iPad. Однак, після її установки користувачі почали стикатися з дивацтвами в роботі Touch ID. Проблема виявилася не настільки поширеною, оскільки через тиждень в топіку на форумі підтримки Apple не набралося і сотні відповідей. Ось приклад одного з типових скарг від середньостатистичного власника іДевайса:

Я встановив iOS 8.3 на свій iPhone 6 і повністю позбувся можливості використовувати Touch ID для купівлі мобільних додатків в App Store. Тепер пристрій постійно запитує пароль. Кого-небудь стикався з подібною проблемою? Я вже намагався відключити і включити його знову, але безрезультатно.

Популярний блог iMore підготував невелику інструкцію, яка допоможе вам знову здійснювати покупки в програмному магазині Apple за допомогою сканера відбитків пальців. Зводиться вона до того, щоб у додатку Налаштування відключити Touch ID для App Store і iTunes Stpre, потім перезавантажити мобільний гаджет і знову налаштувати Touch ID. Залишається сподіватися, що компанія з Купертино коли-небудь зглянеться над користувачами і випустить оновлення, що виправляє цю проблему (і раз цього не сталося «по гарячих слідах», скоріше всього, доведеться чекати виходу iOS 8.4).

Тім Кук знову виставлений на аукціон

Вже третій рік поспіль Тім Кук бере участь у благодійному аукціоні CharityBuzz, пропонуючи пообідати з ним у штаб-квартирі Apple в Купертіно. Крім цього генеральний директор вручить переможцю два VIP-квитки на наступну презентацію Apple, щоб він зміг на власні очі поспостерігати за анонсом нових яблучних продуктів.

Обід з генеральним директором Apple триватиме протягом години. Його вартість вже включена в суму лота, проте проїзд і проживання щасливчику доведеться оплатити самостійно. Як і в попередніх випадках, точну дату і час зустрічі сторони обговорять після завершення аукціону — 6 травня 2015 року. Спочатку організатори планували виручити не менше 100 тис. доларів, але вони явно посоромились, бо до поточного моменту зроблено вже 18 ставок, найбільша з яких склала 165 тис. доларів. І особисто у мене немає причин вважати, що ця сума не зросте за 20 днів.

Join me for lunch (and a keynote!) and help a great cause. @RFKHumanRights is working toward a more just world. https://t.co/QxaKne4itb

— Tim Cook (@tim_cook) April 15, 2015

Це вже не перший раз, коли глава Apple бере участь у подібних благодійних аукціонах. Нагадаю, торік переможець заплатив за обід Тімом Куком 330 тис. доларів, а в 2013 відомий інвестор Карл Айкан виклав ціле стан (610 тис. доларів) заради того, щоб випити з ним чашку кави і поспілкуватися протягом 30 хвилин. Як і раніше, всі виручені гроші будуть спрямовані організації RFK Center, яка відстоює права людини і бореться з несправедливістю судах.

Роздрібні продажі ? Watch відкладаються

Як стало відомо сьогодні з внутрішньої записки Анджели Арендтс, навіть після 24 квітня — офіційної дати початку продажів ? Watch — яблучні годинник будуть доступні у вільному продажу ще якийсь час. Судячи з усього, компанія з Купертіно виявилася не готова до такого попиту, і тепер протягом всього наступного місяця їх можна буде придбати тільки через онлайн-магазин.

Реакція наших клієнтів виявилася дуже позитивною. Їм дуже сподобалися ? Watch, наші роздрібні команди в різних куточках земної кулі забезпечили їм найкращі враження під час замовлення. Користувачі, які забронювали годинник, почнуть отримувати свої замовлення вже в наступну п’ятницю, як і планувалося, і я впевнена, ви не відмовите їм допомоги при первинній настройці. Багато хто з вас цікавляться, чи з’являться ? Watch у вільному продажу 24 квітня. Минулого тижня ми оголосили, що з-за великого ажіотажу і скромних початкових запасів ще якийсь час будуть прийматися тільки онлайнові замовлення. Ми очікуємо, що така ситуація триватиме до кінця травня.

Загалом, ситуація нетипова, тим більше для запуску нового продукту Apple. Але Анджела Арендтс пообіцяла докласти всі зусилля, щоб уникнути її повторення в майбутньому.