У сьогоднішньому номері «Яблуні» я розповім нашим чудовим читачам про нового співробітника Apple, досить цікавою можливості камери iPad 2, вплив iPod touch і яблучних планшетів на продаж портативної ігрової консолі Nintendo 3DS, а також про релізі першого сервіс-пака для Office for Mac 2011.

Новий співробітник Apple

Останні 14 років Кевін Кенні (Kevin Kenney) займався створенням велосипедів з вуглецевого волокна в якості президента і виконавчого директора компанії Kestrel Bicycles. Проте, в цьому місяці він став старшим інженером Apple з композитним матеріалам (Senior Composites Engineer). Що це, безсумнівно, навчений досвідом людина може запропонувати Купертіно? Або Apple крім програмних велосипедів хоче створити справжній iBike?

Швидше за все ні — Кевін і так останні пару років працював «позаштатним» консультантом яблучної компанії, навіть ставши автором одного з патентів Apple, описує корпус електронних пристроїв з вуглецевого волокна.

Просто Купертіно продовжує експериментувати з різними матеріалами (крім алюмінію, нержавіючої сталі, скла і сплаву liquidmetal), що дозволяють створювати екстер’єр іДевайсов і комп’ютерів Mac.

Фронтальна камера iPad 2

Дослідники Жеремі Франкон (Jeremie Francone) і Лорен Нигай (Laurence Nigay) продемонстрували, мабуть, найбільш вражаючу можливість фронтальної камери яблучного планшета — з її допомогою вони дізнавалися, в якому напрямку дивиться користувач. І коли він починає рухати пристрій, спеціально написане додаток для iPad автоматично розраховує перспективу для об’єктів, відображених на екрані:

По-моєму, це дуже круто!

iPod touch і iPad впливають на продажі Nintendo 3DS

Нещодавно японці з Nintendo випустили 3DS — оновлену версію дуже популярної кишенькової ігрової консолі DS, яка випускалася коли iPhone і iPod touch існували лише у вигляді креслень і прототипів у «чорних лабораторіях Apple. Пристрій дуже швидко завоювали значну частку ринку портативних ігор і довго не бажав ділитися нею з Sony PlayStation Portable, навіть не дивлячись на їх активні спроби повалити DS з престолу.

Так ось, згідно з аналітичними даними iSuppli, непогані продажу 3DS відразу після її виходу на ринок можуть залишитися єдиним досягненням Nintendo, оскільки власники сучасних смартфонів все менше і менше потребують окремого ігрової консолі, адже в App Store існує величезна кількість різноманітних ігор і розважальних додатків.

Звичайно, на думку творців 3DS, їх гаджет «у деяких місцях» краще продуктів конкурентів, але для середньостатистичного користувача цих переваг часто буває недостатньо, щоб зупинити свій вибір на консолі від Nintendo замість того же iPod touch.

Вийшов SP 1 для Office for Mac 2011

Природно, у такої великої компанії як Microsoft існує безліч проектів, які потрібно постійно розробляти і вдосконалювати. Досягла успіху в цьому занятті і спеціальна команда, що займається розвитком популярного офісного пакета для Mac OS X.

Вчора компанія випустила перший пакет Оновлень для Office for Mac 2011, який не тільки вносить ряд виправлень і поліпшень, але і усуває уразливості, що дозволяють зловмиснику записати шкідливий код вміст пам’яті комп’ютера.

Також, в оновленні була додана інтеграція з Apple Sync Services для синхронізації календаря, контактів, завдань і заміток через Outlook. Завантажити це оновлення можна з веб-сайту Microsoft.