У сьогоднішньому випуску «Яблуні» ми поговоримо про новій рекламі яблучного планшета під назвою «We Believe», потенційний успіх сімейства екстремально тонких портативних ноутбуків MacBook Air, зниженні строків поставок iPad 2 в онлайн-магазині Apple і черговому патенті, в якому показаний новий гібридний коннектор для іДевайсов.

Реклама We Believe

І знову на вихідних Купертіно порадувало нас рекламним роликом. Правда, на цей раз він присвячений iPad, а не циклом, об’єднаному під загальним слоганом «Якщо у вас немає iPhone».

Apple не бере участь в гонці специфікацій і війні мегагерцев, її продукції не потрібно набирати максимальні бали в тестах продуктивності, але компанія поступово приходить до розуміння, як світ користується планшетами.

Продажі MacBook Air

З моменту анонса на жовтневому подію «Back to the Mac», новенькі ультрапортативні MacBook Air викликали бурхливий слиновиділення» у багатьох шанувальників продукції Apple. Не дивно, що Марк Московіц (Mark Moskowitz), аналітик JP Morgan, ризикнув припустити: якщо в Куперино не стануть змінювати поточний дизайн та ціноутворення на сімейство «повітряних» ноутбуків, воно зможе приносити компанії щорічно близько 2,2 мільярдів доларів доходу.

Свої прогнози він засновує на фінансові результати попереднього кварталу (Q4FY2011), згідно з яким продажі MacBook Air вперше склали більше 10% від загальної кількості проданих комп’ютерів Apple і 15% від загального числа яблучних ноутбуків (у порівнянні з усього лише 5% в минулому році).

І схоже, що прогнозований вихід оновлених MacBook Air в червні з процесорами Sandy Bridge може ще сильніше підігріти інтерес покупців до даної моделі комп’ютера.

Поставки iPad 2

На жаль, у відсутності офіційної інформації, ми можемо судити про попит на iPad 2 лише за непрямими ознаками. Одним з таких показників, який, звичайно ж, не може однозначно говорити про характер явища, можна назвати термін доставки планшетів на підставі офіційного онлайн-магазину Apple.

Під час початку продажів iPad 2 ці терміни стрімко зросли з 2-03 бізнес-днів до 3-04 тижнів. Але зараз становище, схоже, поліпшується — у Apple Store доставка зменшилася до 2-03 тижнів c умовою «не більше двох планшетів в одні руки»:

Найцікавіше, що даний факт може свідчити як про зниження інтересу покупців до другого покоління планшетних комп’ютерів, так і про нарощування виробництва для підтримки високого попиту. У будь-якому випадку про успіхи iPad 2 ми дізнаємося вже зовсім скоро — на все тому ж підведенні підсумків за другий квартал цього фінансового року.

Патент на новий док-коннектор

За інформацією PatentlyApple, компанія з Купертіно отримала черговий патент, в якому описано новий тип роз’єму док-станції, що поєднує в собі гібридний коннектор DisplayPort і USB 3.0. Також, він дуже тонкий і призначений для всіх іДевайсов.

І хоча Apple часто отримує патенти на технології, яким не судилося «побачити денне світло», PatentlyApple припускає, що нові коннектори можуть з’явитися вже в кінці цього/початку наступного року.

Якщо припустити, що Купертіно стане використовувати Thunderbold поряд з DisplayPort (в силу їх схожості), то така «зв’язка» виглядає цілком логічною: нова високошвидкісна технологія — для власників нових комп’ютерів Mac, а для всіх інших — звичайне підключення по USB.