У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим чудовим читачам про виступ Apple і Google в американському сенаті з приводу проблеми з кешем розташування найближчих веж стільникового зв’язку та бездротових точок, який багато взяли за трекінг користувачів знімку майбутнього iPod nano без кліпси, але з отвором для фотокамери, а також заміні традиційних комп’ютерів планшетами.

Apple і Goolge звітують перед сенатом

Гай Трибл (Guy Tribble), віце-президент Apple з програмним технологій, відправився до Вашингтона, щоб відповісти сенаторові Елу Франкену (Al Franken) та іншим політикам на поставлені питання. Трибл в черговий раз переказав теж саме, що компанія вже написала у прес-релізі — ніхто ні за ким не наглядає:

«Ми не надаємо інформацію про наших клієнтів третім особам без явної згоди наших клієнтів. Apple не відстежує місце розташування користувачів, ніколи цього не робила і не планує робити це в майбутньому».

Крім цього, він розповів про вибіркової перевірки програм з App Store на предмет порушення правил приватності магазину мобільних додатків, складених виключно в інтересах клієнтів Apple. А також про спостереження за одними групами, форумами, блогами і іншими інформаційними ресурсами, в яких можуть обговорюватися будь-які подібні порушення і бажання вести конструктивний діалог з розробниками-порушниками.

Представник Google навпаки підтвердив, що пошуковий гігант здійснює трекінг користувачів, який в теорії повинен використовуватися тільки на благо людства. Також він зазначив, що на практиці розробники можуть написати програми, що заохочують незаконну діяльність, а Google знімає з себе всяку відповідальність за це і пропонує споживачам самим стежити за тим, хто і як використовує їх приватні дані.

У підсумку сенатори залишилися задоволені підходом Apple — певний набір принципів, обмежень і політик, яких повинен дотримуватися кожен розробник.

Новий iPod nano?

Завдяки своєму форм-фактору, легкості і «урізаної» версії iOS, підтримує жести мультитач, нинішній iPod nano дуже подобався користувачам. Але схоже Apple не збирається зупинятися на досягнутому і до осені планує злегка поліпшити і злегка погіршити nano, додавши в нього 1,3-мегапіксельну камеру і прибравши кліпсу, з допомогою якої можна було кріпити плеєр на одяг (сумнівне рішення, на мій погляд).

Планшети витісняють традиційні комп’ютери

Згідно з останнім дослідженням аналітиків з Nielsen Co, близько 35% опитаних користувачів настільних комп’ютерів і 32% власників ноутбуків стали значно рідше (або ж взагалі перестали використовувати свої комп’ютери, виконуючи більшість повсякденних операцій на планшетах. А якщо взяти до уваги негативну динаміку поставок PC (вони знизилися на 3,2% в першому кварталі цього року), то їх виробникам можна сісти і добре подумати над майбутнім. Нехай і не дуже близьким.

Не варто розслаблятися і компаніям, які нарешті вийшли на ринок «таблеток». Все в тому ж дослідженні Nielsen говориться, що 83% покупців при повній відсутності конкуренції віддали свої гроші за планшети від Apple, якому «наступають на п’яти» Galaxy Tab від Samsung (4%), Dell Streak (3%), Motorola Xoom (2%) і якийсь досі невідомий виробник Other з вражаючими 9%.

А адже на даний момент планшети навіть не можуть повністю замінити «великі» комп’ютери.