У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим читачам про оновлення ProKit і Digital Camera RAW, нагороди, які отримали барвисті дисплеї iPhone 4 і iPad, нових системних голосах Lion, що з’явилися завдяки співпраці Apple з компанією Nuance, і думці генерального директора Nvidia про «війні планшетів».

Оновлення ProKit і Digital Camera RAW

Не встиг я включити комп’ютер, щоб розібрати ранкову пошту і почитати свіжі новини, як мені запропонували встановити відразу два апдейта.

Перший називається Digital Camera RAW Compatibility Update 3.7 і забезпечує сумісність Aperture 3, iPhoto ’11 і Mac OS X з цифровими камерами Fujifilm FinePix X100, Nikon D5100, Olympus E-PL2, Olympus XZ-01 і Samsung GX-01S.

Друге оновлення ProKit 7.0 Update — призначений для всіх користувачів Final Cut Pro, Motion, Soundtrack Pro, DVD Studio Pro, iPhoto, Aperture, Final Cut Express, Logic Pro, MainStage, Logic Express і iAd Producer, і усуває незначні проблеми:

 • покращена підтримка для підказок PopOver і згладжування шрифтів;
 • вирішена проблема з розривами між меню і підменю;
 • усунені витоки пам’яті, підвищена стабільність інтерфейсів в Final Cut Pro і Motion;
 • покращена сумісність при імпорті з старих версій Soundtrack Pro;
 • виправлена проблема з скраббером у Logic Express і Logic Pro;
 • вирішені проблеми з нестабільною роботою AppKit у Motion.

Завантажити оновлення можна за допомогою Оновлення програм (Software Update) або за посиланнями, які я давав трохи раніше. До того ж, після їх установки не потрібно перезавантажувати комп’ютер.

Дисплеї iPhone і iPad

У понеділок організація The Society for Information Display нагородила два продукту Apple спеціальними нагородами. У номінації «Display of the Year» переміг сітчаточний дисплей iPhone 4, який викликав справжню сенсацію завдяки високій роздільній здатності (960х480 пікселів, 326 ppi), відмінним кутах огляду і контрастності 800:1.

А IPS-дисплей яблучного планшета отримав нагороду «Display Application of the Year», так як є дуже тонким і унікальним з точки зору споживаної енергії.

Lion заговорить голосами Nuance

На початку місяця я вже писав про те, що Apple може додати в iOS 5 нову функцію розпізнавання голосу. Але було би наївно вважати, що у компанії Nuance, що займається розпізнаванням мови, ні своїх розробок в області голосових синтезаторів.

Копаючись в останніх тестових збірках Lion деякі користувачі припустили, що нові системні голоси для перетворення тексту в мову з’явилися завдяки співпраці Apple з Nuance. А тепер знайшлися і онлайн-приклади цих голосів:

 • американський (англійська) — Samantha;
 • англійський (британський акцент) — Serena;
 • франко-канадський — Felix;
 • іспанська — Monica;
 • фінська — Mikko;
 • німецька — Yannick;
 • китайський — Mei Ling;

Причому голоси Mikko і Yannick можна знайти навіть на скріншоті вище.

Генеральний директор Nvidia про «війні планшетів»

Генеральний директор Nidia Жэньсюнь Хуан (Jen-Hsun Huang) вважає, що в цьому році ніхто не зуміє обійти iPad 2, так як у планшетів під управлінням Android існують проблеми з роздрібними продажами, маркетингом, вартістю і малою кількістю додатків. Він додає:

«Apple не тільки здатна краще пояснити споживачам, навіщо може знадобитися планшет, але і отримує більшу маржу, ніж конкуренти, які змушені нею ділитися з роздрібними партнерами».

Компанія Nvidia виробляє чіпи Tegra для Android-планшетів, тому її генеральний директор чудово знає, наскільки добре вони продаються.