У сьогоднішньому номері нашої щотижневої «Яблуні», яка на мій подив все-таки добралася до 30 випуску, я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про кілька оновлень мобільних і десктопних програм Apple, позиції компанії по шкідливому додатком MacDefender і продовження судового розгляди між Apple і Samsung.

Оновлення мобільного Apple Store для iOS

Щоб відсвяткувати десятиріччя своїх роздрібних магазинів, компанія з Купертіно Apple запустила Retail 2.0. У них вона додала інтерактивні планшети поруч практично з кожним продаваним товаром, відображаючи детальну інформацію, вартість, дозволяючи порівнювати різні моделі і віддалено викликати спеціаліста-продавця-консультанта.

А на наступний день власників яблучних мобільних гаджетів чекало оновлене додаток Apple Store. У списку змін значиться всього лише два пункти:

  • розширені можливості дозволять швидше отримати допомогу і підтримку, коли користувач знаходиться в роздрібному магазині;
  • складання і придбання нових комп’ютерів Mac з кастомних конфігурацією.

Для роботи програми потрібно версія iOS 4.0 і вище. На жаль, мобільний Apple Store досі не адаптовано для iPad.

Оновлення Logic Express і Logic Pro

Після того, як минулого тижня Apple оновила ProKit, зачіпає добрий десяток різноманітних додатків, компанія уделиа увагу своєму музичному софту Logic Express і Logic Pro, радуючи користувачів цих програмних продуктів двома новими версіями.

Logic Express оновився до версії 9.1.4 і, судячи з офіційної інформації, покращує загальну стабільність, усуває ряд незначних проблем продуктивності і додає підтримку відкриття проектів, імпортованих з Garage Band для iPad. Даний апдейт рекомендується всім користувачам Logic Express 9 і може бути завантажений з сайту підтримки Apple (DMG, 138.74 МБ).

Другий апдейт призначений для Logic Pro і оновлює його до аналогічної версії. У ньому теж була поліпшена стабільність, вирішено ряд незначних проблем з продуктивністю і додана підтримка проектів мобільної версії Garage Band для яблучного планшета. Завантажити Logic Pro 9.1.4 можна на тому ж сайті підтримки (DMG, 192.48 МБ).

Також, кожне оновлення може бути отримано за допомогою системою утиліти Оновлення програм (Software Update).

Apple проти MacDefender

Наприкінці минулого тижня я вже публікував невелике керівництво, присвячене видалення шкідливого додатка під назвою MacDefender, який за неуважність користувача міг встановитися у систему, показувати користувачу «знайдені» віруси і вимагати покупку ліцензії (з введенням даних про свої кредитки) для того, щоб очистити Mac OS X.

Офіційна позиція Apple була невідома кілька днів, а потім на різних популярних сайтах сплив фейковий документ, в якому Apple нібито просить своїх співробітників ні за що не допомагати власникам постраждалих Маків.

На щастя, «підставити» компанію з Купертіно не вдалося, так як вже через деякий час в базі знань Apple з’явилася нова стаття, в якій описано, як можна уникнути потрапляння цієї «зарази» на ваш комп’ютер або видалити її. До речі, у статті написана дуже цікава фраза:

У найближчі дні Apple випустить програмне оновлення Mac OS X, яка буде автоматично виявляти і видаляти шкідливу програму MacDefender і його відомі різновиди. Також, оновлення допоможе захистити користувачів шляхом явного відображення попередження, коли вони намагаються завантажити шкідливе ПО.

Схоже, останнє оновлення Snow Leopard перед переходом на Lion вже не за горами.

Apple проти Samsung. Раунд 2

Суддя, який веде судовий розгляд між Apple і Samsung, змушує корейську компанію передати прототипи нових і ще невыпущенных мобільних пристроїв прямо в офіс Купертіно. Серед них фігурують Galaxy S2, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1, Infuse 4G і Droid Charge.

Юристи Apple повинні будуть вивчити упаковку і сенсорний інтерфейс TouchWiz, який застосовується корейським гігантом, щоб оцінити, наскільки вони копіюють iPhone/iPad/iPod touch і чи зможуть вони заплутати людей після того, як потраплять на прилавки.

Несподіваний поворот подій, повинен вам сказати!