У сьогоднішньому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим читачам про нові подробиці судових розглядів Apple з Lodsys і Samsung, відповіді Стіва Джобса на питання з приводу iWeb та веб-хостингу MobileMe, а також здивуванні розробника програми для бездротової синхронізації іДевайсов.

Apple поспішає на допомогу

Слідом за листом Брюса Сьюэлла, спрямованого в Lodsys з проханням припинити переслідування iOS-розробників, і відповідною реакцією компанії-власника чотирьох патентів, що складається всього з одного співробітника (її генерального директора), Купертіно нових робить хід у цій заплутаній справі.

Юристи Apple подали нове клопотання про включення їх у розгляд судових справ проти iOS-розробників. Звичайно ж, Lodsys спробує чинити опір, оскільки набагато простіше залякати і придушити підкованого з юридичної точки зору розробника, ніж боротися з кращими юристами в країні.

Крім цього, Купертіно спробує не тільки брати участь в розгляді справ у якості відповідача, але і перемогти патентних тролів, щоб створити прецедент і посилатися на нього при розгляді аналогічних справ у майбутньому.

Стів Джобс відповідає на питання про майбутнє iWeb і MobileMe

Серед послуг MobileMe була можливість розміщувати свій персональний і простий веб-сайт прямо на серверах Apple без реєстрації окремого хостингу і необхідності розбиратися в цих складних питаннях. Крім цього, створити такий сайт користувачі могли прямо на комп’ютері в програмі iWeb, яка поки що ще входить до складу пакету iLife.

На жаль, під час анонса iCloud ніхто з керівництва Apple не пояснив, що чекає веб-хостинг MobileMe і такі сайти надалі, тому деякі особливо зацікавлені користувачі вирішили запитати про це особисто у Стіва Джобса:

«Чи потрібно мені шукати альтернативний хостинг? Я вклав у створення свого сайту багато часу і сил, і його перенесення — це ще більший відстій, ніж сам MobileMe».

Відповіддю на це питання було багатозначне «Ага» і традиційна підпис «Sent from my iPhone».

Здивування розробника Wi-Fi Sync

В минулому році я вже розповідав читачам про додаток Wi-Fi Sync для iOS, яке було створено студентом Грегом Хьюзом (Greg Hughes) і дозволяло синхронізувати мобільний гаджет з iTunes «по повітрю». Природно, цензори яблучної компанії відмовилися розміщувати його в App Store, тому Хьюз відправив свою розробку в магазин платних програм Cydia і до теперішнього моменту встиг продати більш 50 000 копій.

Можете уявити, як він здивувався, побачивши серед можливостей iOS 5 не тільки аналогічну функцію, але і практично ідентичний логотип:

Я продавав свій додаток з однаковим ім’ям і логотипом протягом року. Apple знала про нього і про те, що я відправляв додаток на рецензію. Тому я дуже здивувався доданої в iOS 5 можливості.

Хьюз вже порадився з юристами і планує захищати свою розробку. За його словами, ще в минулому році йому дзвонив співробітник App Store і розповідав, що інженери з команди iOS бачили його програму і були дуже вражені».

Запит Samsung заподіює занепокоєння Apple

В кінці травня Samsung вже спробувала домогтися дозволу на перегляд майбутніх мобільних гаджетів Apple — iPhone 5 і iPad 3, щоб хоч як-небудь відповісти на цілком обґрунтовані з боку Купертіно звинувачення в копіюванні зовнішнього вигляду, упаковки і програмної начинки іДевайсов.

При складанні офіційної відповіді юристи Apple не стали ходити навколо і повторили те, про що ми вже говорили в минулій статті: Купертіно хоче побачити зразки смартфонів і планшетів Samsung, які були представлені або навіть доступні у продажу, і вже потім оцінити, чи потрібно домагатися заборони на їх продаж. А оскільки Samsung навіть не знає, чи існує у Apple прототипи iPhone 5 і iPad 3, то їх клопотання потрібно відхилити.