У сьогоднішньому випуску «Яблуні» я хотів би розповісти читачам Маковода про деякі чутки про майбутнє покоління iPhone, зміни до AirPort Extreme, відхід одного з головних розробників iCloud Apple і змішаної реакції користувачів на нову версію Final Cut Pro X, випущеної кілька днів тому.

Чутки про майбутнє iPhone

Ось вже кілька днів всі іноземні блоги обговорюють можливі зміни в майбутньому поколінні iPhone, який всупереч всім очікуванням, прогнозами і традиціям не був показаний в ході презентації Стіва Джобса на минулій WWDC.

Першими зачепили цю тему автори блогу Boys Genius Report, опублікували невелику замітку з нібито ексклюзивним матеріалом, отриманим від своїх «надійних» джерел. Вони відзначають, що хоча деякі розробники і отримували для тестування зразки так званого просунутого iPhone 4 (з індексом S), який був як 2 краплі води схожий на оригінальну «четвірку», дизайнери Apple готують радикальні зміни зовнішнього вигляду наступних смартфонів. На додаток до цієї «вичерпної інформації» джерела відзначають, що уявлення майбутнього iPhone може бути призначено на початок-середину серпня, а його реліз — на кінець літа.

Трохи більше інформації вдалося «вивудити» у своїх джерел аналітиків Bloomberg. За повідомленням двох людей, знайомих з планами компанії, в наступному поколінні мобільних гаджетів з’явиться процесор Apple A5 (як у iPad 2), 8-мегапіксельна камера і подвійний світлодіодний спалах, а їх випуск планується у вересні.

Що змінилося в новому AirPort Extreme

Днями Apple випустила нові покоління двох бездротових пристроїв Time Capsule і AirPort Extreme. І якщо зміни в першому гаджеті було видно «неозброєним» оком, то про оновлення AirPort Extreme можна було судити тільки по зміненому номером моделі.

Але уважний коментатор Anon вивчив доступні на сайті Федеральної комісії зв’язку США результати тестів попереднього і нинішнього покоління AirPort Extreme і встановив, що інженери значно поліпшили основні характеристики бездротового пристрою (картинку можна збільшити):

Менеджер iCloud йде з Apple

У вівторок з’явилося офіційне підтвердження, що Джон Херболд (John Herbold), старший менеджер по продукції Apple, після п’яти років роботи в Купертіно перейшов в компанію HealthTeacher.

У заяві його нового роботодавця йдеться, що під час перебування в Apple Джон «грав ключову роль у створенні, розвитку та запуск iCloud, керував розробкою і маркетингом Photo Stream», а ще трохи раніше був старшим менеджером по продукції в команді MobileMe.

Побажаємо Джону удачі на новому поприщі!

Реакція на Final Cut Pro X

Минуло всього кілька днів з моменту появи Final Cut Pro X, але вже зараз можна з упевненістю сказати, що більшість користувачів залишилися незадоволені релізом.

Якщо ви знайдете будь-яку з трьох програм в Mac App Store (або відкриєте їх сторінки в iTunes Preview), то побачите, що краще всього професіонали сприйняли Motion 5 (тверді 4 зірки), а ось Final Cut Pro X і Compressor «пощастило» набагато менше.

Друга програма отримала тверду трійку і коментарі на кшталт «кілька незначних оновлень, але в цілому все той же самий жахливий Компресор», а ось Final Cut Pro X отримав рейтинг в 2,5 зірки і статус «оновлення для iMovie».